Reklama

Rawicz. Droga przy więzieniu skończona. Kiedy przebudowa Wałów Powstańców Wlkp.?

Opublikowano: sob, 2 kwi 2022 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się budowa drogi wzdłuż więzienia w Rawiczu. Niebawem wykonawca ma przenieść się na drugą stronę, by rozpocząć remont Wałów Powstańców Wlkp., Dąbrowskiego i Kościuszki - wzdłuż plant - aż do Pomnika Żołnierza. Ale nie tylko. W międzyczasie zacznie się także budowa ronda przy Bricomarche.

Zakończył się pierwszy etap prac związanych z modernizacją nawierzchni ulic po wewnętrznej stronie plant im. Jana Pawła II w Rawiczu. Obejmował on odcinek od skrzyżowania ulicy 17 Stycznia z Wałami Powstańców Wielkopolskich - wzdłuż muru więziennego. Kostką betonową utwardzono gruntową dotąd nawierzchnię, a na 1/3 długości odcinka zlokalizowano także miejsca parkingowe. Inwestycja kosztowała 305 tys. zł. 

Termin zakończenia prac wyznaczono do 8 lipca, ale udało się wszystko wykonać dużo szybciej - informował przed tygodniem, Paweł Szybaj, wiceburmistrz Rawicza.

Po przetargu na drugi etap przebudowy dróg po wewnętrznej stronie plant w Rawiczu 

Rozstrzygnięto również przetarg na drugi etap przebudowy dróg wewnątrz plant. Wartość umowy podpisanej z leszczyńską spółką NODO opiewa na 1 mln 340 tys. zł.

Firma wystąpiła już z wnioskiem o zmiany w organizacji ruchu. Po ich zatwierdzeniu, przystąpi do działania. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi, ale termin zakończenia prac to 3 września - przekazuje Paweł Szybaj.

W tym etapie przebudowywany będzie odcinek Wałów Powstańców Wlkp., Dąbrowskiego i i Kościuszki, po wewnętrznej stronie plant w Rawiczu - czyli od ul. 17 Stycznia do Pomnika Żołnierza. 

Natomiast, na razie nie będzie remontowany odcinek drogi po wewnętrznej stronie plant - od pomnika Żołnierza do Grunwaldzkiej, ze względu na inwestycję realizowaną przy Wałach Kościuszki przez Rawicką Spółdzielnię Mieszkaniową. Stawia ona tam blok wielorodzinny.

Pozostała część zostanie wyremontowana, a prace mają polegać na nałożeniu nowej masy bitumicznej, wymianie krawężników i naprawie zniszczonych chodników - wylicza włodarz.

Będzie kolejne rondo w Rawiczu. Powstanie przy Bricomarche 

W najbliższym czasie spodziewać się można także prac ma odcinku po zewnętrznej stronie plant - od ronda przy byłym markecie Tesco do skrzyżowania przy Bricomarche. Przetarg został rozstrzygnięty, mimo że kwoty okazały się wyższe od zaplanowanych przez gminę. Samorząd jednak dołoży pieniądze i wykonawca - także leszczyńska firma NODO - zrealizuje zadanie za 1,5 mln zł.

To będzie głównie ciąg pieszo-rowerowy, bezpieczne obejście dla pieszych dookoła „fisi górki” i rondo w miejscu skrzyżowania z sygnalizacją przy parku miejskim i markecie Tesco - wylicza burmistrz Grzegorz Kubik.

Umowa z wykonawcą jeszcze nie została podpisana.

Gdzie jeszcze budowane są drogi w gminie Rawicz?

  • Ul. Wrzosowa w Masłowie. Wykonywana jest nowa nawierzchnia, chodniki, odwodnienie drogi i krawężniki. Koszt to 1 mln 284 tys. zł. Koniec robót ma nastąpić 31 maja.
  • Droga od ronda przy tunelu do dworca PKPUkładana jest betonowa jezdnia, 64 miejsca parkingowe oraz chodnik. Wartość prac to 936 tys. zł. - Zadanie ma być gotowe do 26 września, ale wykonawca informuje, że w ciągu miesiąca zakończy wszystko oprócz położenia nakładki asfaltowej, bo z tym czeka na korzystne ceny tej masy na rynku - mówi wiceburmistrz Paweł Szybaj.
  • Ul. Strażacka i ul. Mały Plac Ćwiczeń w Rawiczu. Droga zyskała nową nawierzchnię. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Łączna wartość remontu to około 500 tys. zł.
  • Ul. Leśna w Sierakowie. Prócz nowej nawierzchni, przewidziano regulację krawężników i wjazdów na posesje. Wartość prac to 275 tys. zł. Zadanie miało być skończone do 22 maja, ale już trwają czynności odbiorowe.
  • Słupia Kapitulna. Nowa nawierzchnia wybudowana została na odcinku od drogi powiatowej do śladowej w kierunku Ugody. Koszt 512 tys. zł. Trwają prace odbiorowe.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy