Reklama

Rawicz. Znalazł portfel ze znaczną sumą pieniędzy. Zguba wróciła do właściciela

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Rawicz. Znalazł portfel ze znaczną sumą pieniędzy. Zguba wróciła do właściciela - Zdjęcie główne

foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczciwość popłaca. Udowodnił to pan Maciej z gminy Żmigród. 26-letni mieszkaniec Gatki znalazł portfel ze znaczną sumą gotówki. Zguba trafiła do właściciela.

Mieszkaniec gminy Żmigród leżący na ulicy portfel dostrzegł podczas wykonywania prac na ulicy Grota-Roweckiego w Rawiczu, w sobotnie przedpołudnie (4 czerwca). 

Początkowo był przekonany, że wypadł on rowerzyście, który chwilę wcześniej przejeżdżał - opisuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Znalazł portfel w Rawiczu. Postąpił uczciwie

26-latek ruszył więc za cyklistą. Udało mu się go dogonić na ul. Hallera, w rejonie skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Rowerzysta oświadczył, że to nie jego zguba.

W portfelu znajdowały się ważne dokumenty wystawione na mieszkańca Rawicza oraz pieniądze w kwocie 3,5 tys. zł i 510 euro - mówi policjantka.

Uczciwy znalazca poinformował policję, a ta dotarła do właściciela portfela. Był zaskoczony, ponieważ nie zorientował się, że go zgubił. Przyznał, że prawdopodobnie przez nieuwagę zostawił portfel na dachu swojego samochodu i musiał mu spaść podczas jazdy. Rawiczanin nie ukrywał zadowolenia, że znalazł go tak uczciwy człowiek.

Rawicz. 26-latek z Gatki oddał znaleziony portfel z pieniędzmi i dokumentami

26-latek w rozmowie z nami powiedział, że uważa to za naturalne, jedyne i właściwe, że jeżeli znajdzie się jakiekolwiek cudzą rzecz to należy ją zwrócić właścicielowi. Pan Maciej twierdzi, że jego zachowanie było zwyczajnie uczciwe i życzyłby sobie, aby w tak naturalny sposób zachowywał się każdy obywatel - podkreśla asp. sztab. Beata Jarczewska. 

Jak dodaje policjantka, panowie spotkali się. Pokrzywdzony rawiczanin podziękował 26-latkowi za jego zachowanie. Przekazane zostało mu także znaleźne.

Nas cieszy fakt, że na terenie naszego powiatu to nie jest pierwsza tego typu historia, która ma swój szczęśliwy finał. Świadczy to o tym, że mamy wielu uczciwych mieszkańców. Uważamy również, że tego typu zachowania zawsze będą zasługiwało na uznanie - podsumowuje Beata Jarczewska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE