Reklama

OSP mogą postarać się o dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego i wyposażenia

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznański Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we współpracy z samorządem województwa organizuje nabór wniosków dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu wyposażenia oraz sprzętu ratowniczego. Jednostki mogą przesyłać wnioski do 29 lipca.

Reklama

Nabór wniosków prowadzony jest przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Poznaniu i skierowany jest do jednostek OSP, które na dzień 15 czerwca 2022 r. złożyły wymagany raport w SYSTEMIE OSP oraz na dzień 31 grudnia ubiegłego roku powołały jednostkę operacyjno-techniczną (JOT).

OSP mogą uzyskać dofinansowanie na zakup wyposażenia - sprzętu do utrzymania czystości i impregnacji odzieży bojowej, pomp powodziowych, motopomp oraz zestawów narzędzi hydraulicznych.

Dofinansowanie na zakup sprzętu i szkolenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych 

Nabór prowadzony jest w ramach projektu podnoszącego poziom bezpieczeństwa mieszkańców Wielkopolski oraz członków strażaków ochotników, dysponowanych do akcji ratowniczych.

W ramach programu zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt przydatny w działaniach ratowniczych i przy podtopieniach, i zalaniach. Jednostki OSP mogą uzyskać wsparcie finansowe wynoszące nawet do 100% na zakup urządzeń oraz wyposażenia ratowniczego, które podczas akcji w nieoceniony sposób ułatwia i przyspiesza prace, nie stwarzając zbędnego ryzyka dla ratowników oraz ofiar - mówi wiceprezes zarządu oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Poznaniu Krzysztof Grabowski.

Przeprowadzony zostanie także pilotaż Programu FIRST RESPONDER (Pierwszy Ratownik). Obejmuje on szkolenie instruktorów i koordynatorów powiatowych oraz wyposażenie ich w zestawy ratownicze. Szkolenie z zakresu ratownictwa ma przygotować do udzielania fachowej pomocy poszkodowanym w różnego rodzaju zdarzeniach. 

Wnioski należy przesyłać na adres: Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego, ul. Norwida 14, 60-867 Poznań.

Link do pełnego ogłoszenia treści naboru: [TUTAJ]

Artykuł pochodzi z portalu jarocinska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy