Reklama

Rozpoczęła się termomodernizacja miejskogóreckich szkół

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Miejska Górka

Rozpoczęła się termomodernizacja miejskogóreckich szkół - Zdjęcie główne

foto Gmina Miejska Górka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zadanie to gmina Miejska Górka oszacowała na 7,2 mln zł. Większość potrzebnych środków pochodzić ma z dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie 6 mln 316 tys. 848,74 zł

Reklama

Inwestycja obejmuje dwa budynki szkolne w Miejskiej Górce - ten, gdzie mieści się szkoła średnia, a także szkołę podstawową. Zakończenie wszystkich robót jest planowane na koniec sierpnia.

Zadanie zostało podzielone na dwie cześci. Pierwsza to termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Miejskiej Górce przy ul. Marii Konopnickiej 3, a druga - przy ul. Marii Konopnickiej 14. Zakres prac obejmuje kompleksowy remont systemu grzewczego, ocieplenie stropodachu i ścian zewnętrznych, wykonanie instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu oraz wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne - typu LED.

Prace już się rozpoczęły - w budynku przy ul. Konopnickiej 3, gdzie rozebrano nieczynny komin oraz położono styropapę na dachu salki gimnastycznej i jej łączniku z budynkiem głównym.

Aktualnie trwa docieplanie fundamentów. Wkrótce nastąpi wymiana okien i drzwi. Zadanie obejmuje jeszcze termomodernizację ścian styropianem, montaż urządzeń wentylacyjnych i rekuperatorów ciepła, wykonanie nowej elewacji, wymianę opraw oświetleniowych na lampy LED, montaż paneli fotowoltaicznych oraz wymianę kotłów gazowych i grzejników.

Termomodernizacja obiektów szkolnych to jedna z wielu inwestycji realizowanych przez miejskogórecki samorząd. Gmina planuje także budowę nowego przedszkola, a także dużego placu zabaw dla dzieci w każdym wieku. Przetarg na tę inwestycję już ogłoszono.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE