Reklama

Ruszył przetarg. Będzie termomodernizacja szkolnych budynków w Sowach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Piotr Skrzypek

Ruszył przetarg. Będzie termomodernizacja szkolnych budynków w Sowach - Zdjęcie główne

foto Piotr Skrzypek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Pakosław ogłosiła przetarg na termomodernizację budynków Szkoły Podstawowej w Pakosławiu, Filii w Sowach. Termin składania ofert upływa 20 lutego 2023 roku.

W 2022 roku gmina Pakosław złożyła w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu wniosek o dofinansowanie termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej w Pakosławiu - Filia Sowy. Gmina starała się o unijne fundusze z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 

Inwestycja ma znacząco zmniejszyć koszty użytkowania budynków, a jednocześnie poprawić jakość edukacji prowadzonej w tych obiektach. Zakłada termomodernizację, tzw. dużego budynku szkoły podstawowej w Sowach, w którym mieszczą się klasy 1-3 oraz sale przedszkola. Prace miałyby objąć także sąsiedni budynek, gdzie w latach ubiegłych funkcjonowała biblioteka szkolna, a obecnie dzieci korzystają ze stołówki i niewielkiej salki gimnastycznej. Miejsce to wykorzystywane jest także przez Gminny Klub Seniora w Pakosławiu. 

Przewidziano, między innymi kompleksową modernizację systemu grzewczego, ocieplenie stropodachów, wymianę drzwi, ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej, wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej, wymianę opraw oświetleniowych (w obu budynkach, łącznie 51 sztuk), zakup i wykonanie instalacji fotowoltaicznej, montaż instalacji elektrycznej oraz wykonanie niezbędnych prac remontowych.

Łączna wartość projektu szacowana jest na ponad 1 mln 768 tys. zł. Dofinansowanie sięga blisko 85% kosztów kwalifikowanych zadania. Informację o tym, że zewnętrzne wsparcie finansowe zostało przyznane - gmina Pakosław uzyskała we wrześniu 2022 roku. Przyznano 1 mln 433 tys. zł. Pozostałą część kwoty - ponad 300 tys. zł - samorząd ma wyłożyć z własnego budżetu. 

Dalsza część pod filmem ↓

Przetarg na termomodernizację budynków szkolnych w Sowach został ogłoszony 3 lutego 2023 roku. Na składanie ofert przedsiębiorcy mają czas do 20 lutego.

- Zachęcam wykonawców do składania ofert - mówi Piotr Skrzypek, wójt Pakosławia. 

Remont placówki planowany jest od kwietnia do sierpnia tego roku. Na czas realizacji zadania, uczniowie szkoły i przedszkola będą uczęszczali na zajęcia do placówki w Pakosławiu, w której jest przygotowane dla nich miejsce.

- Zależy nam na sprawnym prowadzeniu prac w Sowach - podsumowuje włodarz gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE