Reklama

Rawicz. Jest decyzja. Ksiądz nie będzie odpowiadał przed sądem

Opublikowano: pon, 9 sie 2021 12:00
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Rawicz. Jest decyzja. Ksiądz nie będzie odpowiadał przed sądem - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O sprawie w mediach społecznościowych poinformował ks. Wojciech Prostak, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu.

Jako pierwsza sprawę do sądu - w sprawie zakłócania spokoju pomiędzy marcem a wrześniem 2020 roku, gdy były odtwarzane, m.in. pieśni i nabożeństwa - skierowała policja. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Na początku lipca odbyła się kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Poziom emitowanego dźwięku przez parafialne urządzenia nagłaśniające nie przekraczał norm. Zdaniem kontrolerów, pojawiły się natomiast inne wątpliwości.

Naszym zdaniem, korzystanie z urządzeń nagłaśniających w każdą niedzielę nie jest okazjonalne, a procesem stałym - mówił Mirosław Żółtański, kierownik leszczyńskiej delegatury WIOŚ.

W minioną sobotę ks. Wojciech Prostak opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych. Jak poinformował, 3 sierpnia Sąd Rejonowy w Rawiczu II Wydział Karny odmówił wszczęcia postępowania, nie dopatrując się w obu przypadkach (sprawa ze stycznia br. oraz z niedzieli 4 lipca br.) znamion wykroczenia przeciw obowiązującemu prawu.

Wszystkim dziękujemy za modlitwę w intencji szczęśliwego rozwiązania spraw sądowych. Niech wszystkim nam w naszej parafii zależy na życiu we wzajemnym szacunku i zgodzie - czytamy w oświadczeniu proboszcza rawickiej fary.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE