Reklama

Spotkają się absolwenci bojanowskiego rolnika

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Spotkają się absolwenci bojanowskiego rolnika - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku przypada 115-lecie szkolnictwa rolniczego w Bojanowie, a jubileusz ten połączono ze zjazdem wszystkich żyjących absolwentów popularnej niegdyś szkoły. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli minister rolnictwa i rozwoju Wsi oraz marszałek województwa wielkopolskiego.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się 25 czerwca przed południem i będą trwać aż do późnych godzin. Część wydarzenia odbędzie się w miejscowym amfiteatrze, a część na terenie zespołu szkół.

Odsłonią tablicę na rondzie upamiętniającą byłego dyrektora szkoły

Na samym początku przewodniczący Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków - Czesław Kryszkiewicz oraz honorowa przewodnicząca komitetu organizacyjnego - Marianna Juchnowicz dokonają symbolicznego przecięcia wstęgi na tablicy umieszczonej na rondzie, które nosi imię Łucjana Kryszkiewicza.

Łucjan Kryszkiewicz był nauczycielem i wieloletnim dyrektorem szkoły rolniczej. Pracował w szkole rolniczej w Bojanowie od 1 września 1938 roku. W czasie II wojny światowej walczył nad Bzurą, a następnie dostał się do niewoli. Do Bojanowa powrócił w kwietniu 1945 roku. Od 1953 roku był zastępcą dyrektora szkoły, a w 1957 roku powierzono mu kierowanie placówką. Funkcję tę pełnił przez 18 lat. 1 września 1975 roku przeszedł na emeryturę. Zmarł 3 grudnia 1998 roku i jest pochowany na bojanowskim cmentarzu.

Przemarsz ulicami miasta i okolicznościowa msza święta

Następnie - po złożeniu kwiatów pod pominikiem upamiętniajacym Powstańców Wielkopolskich - ze szkoły ruszy przemarsz absolwentów i zaproszonych gości. Ulicami miasta aż do kościoła parafialnego poprowadzi go orkiestra dęta z Ponieca. Po okolicznościowej mszy świętej zaplanowano złożenie kwiatów pod tablicą znajdującą sie na rynku, a poświęconą pamięci pomordowanych mieszkańców Bojanowa. Przed urzędem burmistrz Macieja Dubiela przezkaże absolwentom szkoły symboliczne klucze do bram miasta.

Przemówienia, odznaczenia i wyróżnienia

Oficjalne otwarcie zjazdu zaplanowano na godzinę 14.00. Odbędzie się ono w miejscowym amfiteatrze im. Mieczysława Stoora. Tam - oprócz przemówień - przewidziano wręczenie odznaczeń i wyróżnieniem osobom zasłużonym dla rolnictwa, województwa. Otrzymają je byli uczniowie i osoby związane ze szkołą.

Poza głównymi uroczystościami planowane są też imprezy towarzyszące. Najważniejszą będzie oczywiście spotkanie koleżeńskie roczników, które zaplanowano na godzinę 16.00. Później w programie jest „wieczorek towarzyski”, czyli wspólna zabawa przy jedzeniu oraz muzyce.

Zapisy na uroczystości i zjazd absolwentów prowadzone są cały czas. Koszt to 160 zł, pod warunkiem, że wpłata zostanie dokonana do 20 czerwca. Po tym terminie opłata wyniesie 200 zł.

Do tej pory swoją obecność potwierdziło około 340 absolwentów. Pięć lat temu w podobnym wydarzeniu wzięło udział blisko 1000 osób.

 

PROGRAM WYDARZENIA:

  • 11.15 - złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wlkp.
  • 11.30 - przemarsz uczestników Zjazdu ulicami miasta orkiestra deta poniec
  • 12:00 - msza święta
  • 13.15 - złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą pamięci pomordowanych mieszkańców Bojanowa, spotkanie uczestników Zjazdu z przedstawicielami władz Miasta i Gminy Bojanowo.
  • 14.00 - uroczyste otwarcie Zjazdu – Amfiteatr im. Mieczysława Stoora (w razie niepogody sala gimnastyczna szkoły)
  • 16.00 - spotkanie zaproszonych gości (sala reprezentacyjna im. Jana Sondla),spotkania koleżeńskie roczników (na terenie szkoły)
  • 17.00 - wieczorek towarzyski
  • Rejestracja uczestników Zjazdu od godz. 8.00 przy budynku głównym szkoły. Wstęp na teren szkoły tylko i wyłącznie za okazaniem identyfikator

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE