Reklama

Strażacy ze Szkaradowa dostali auto od koncernu motoryzacyjnego

Opublikowano:
Autor:

Strażacy ze Szkaradowa dostali auto od koncernu motoryzacyjnego  - Zdjęcie główne

Strażacy ze Szkaradowa dostali auto od koncernu motoryzacyjnego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W promującym bezpieczeństwo programie wsparcia straży pożarnych, koncern motoryzacyjny Volkswagen przekazał w użytkowanie samochody tej marki 20 jednostkom OSP w kraju. W gronie szczęśliwców znaleźli się druhowie ze Szkaradowa - jako jedyni w powiecie.

Reklama

W promującym bezpieczeństwo programie wsparcia straży pożarnych, koncern motoryzacyjny Volkswagen przekazał w użytkowanie samochody tej marki 20 jednostkom OSP w kraju. W gronie szczęśliwców znaleźli się druhowie ze Szkaradowa - jako jedyni w powiecie. 

W ramach projektu wsparcia jednostek OSP przez koncern Volkswagen, do Szkaradowa trafił volkswagen transporter T6. Inspiracją do udziału w akcji była dla druhów z gminy Jutrosin jednostka w pobliskim Miliczu, która rok wcześniej w taki sposób pozyskała auto.

Teraz go wykupili i mają go już na własność - dopowiada Marcin Juskowski, naczelnik OSP Szkaradowo, który pilotował przygotowanie wniosku i udział jednostki w akcji Volkswagena.  

Co trzeba było zrobić, by „wygrać” samochód? Jak wyjaśnia naczelnik szkaradowskiej jednostki - złożyć wniosek i wykazać się działalnością w zakresie promocji bezpieczeństwa i edukacji mieszkańców oraz udzielania pierwszej pomocy. Z tym nie było kłopotu, bo druhowie ze Szkaradowa w tej materii są w ostatnich latach bardzo aktywni.

W tym czasie prowadziliśmy niejedną akcję poświęconą udzielaniu pierwszej pomocy. Rozmawialiśmy z mieszkańcami o zagrożeniu, jakim jest tlenek węgla. Nasza młodzież była również aktywna. Brała udział w sprzątaniu świata, inicjatywach o charakterze patriotycznym czy religijnym, ale i w konkursie plastycznym. Te i wiele innych naszych działań z ostatnich pięciu lat uwzględniliśmy w przekazanym wniosku - wymienia Marcin Juskowski. 

Złożone dokumenty oceniali przedstawiciele Związku OSP RP i firmy Volkswagen. Musieli wybrać spośród 127 wniosków. W gronie szczęśliwców znalazła się jednostka ze Szkaradowa. Strażacy odebrali w Warszawie volkswagena transportera T6. Podpisali umowę leasingu na pół roku, ale niewykluczone, że auto będą użytkować przez rok. Na tyle bowiem samochody trafiły do jednostek w pierwszej edycji konkursu. 

Druhowie ze Szkaradowa przyjechali sześcioosobowym volkswagenem z napędem 4x4 na początku września. Od Jezior „asystowali” im koledzy w 31-letnim volkswagenie golfie, a także w Starze. O tankowanie pięcioletniego pojazdu martwić się nie muszą.

Do auta została dołożona karta paliwowa - o wartości 500 zł na miesiąc. Każdy strażak może z samochodu skorzystać. Do jego prowadzenia wystarczy kategoria B - zaznacza Piotr Wybierała, prezes OSP w Szkaradowie.

Przez ostatni miesiąc samochód przydał się już kilkukrotnie, choćby przy zabezpieczeniu punktu szczepień w Jutrosinie, czy w trakcie wrześniowego festynu w Szkaradowie. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy