Jeszcze tylko do godz. 16.00 można oddać głos za 10 pkt za pomocą kuponu z Życia Rawicza.
W środę zakończyło się głosowanie za pomocą SMS-ów.
Możemy zdradzić, że osoba, która prowadzi w głosowaniu SMS uzyskała 10.098 punktów.
Czy da jej to zwycięstwo? Zobaczymy, gdyż nadal przyjmujemy mnóstwo kuponów za 10 punktów. Do 16.00 jeszcze wszystko się może zmienić.
OSTATECZNE WYNIKI OGŁOSIMY W ŚRODĘ 15 marca
MAMY NAGRODY DLA NAJAKTYWNIEJSZYCH!
Troje najbardziej aktywnych głosujących otrzyma nagrody:
1. Podwójne zaproszenie na koncert zespołu Akcent Zenona Martyniuka
2. Kupon o wartości 50 zł na zabiegi kosmetyczne
3. Dwa kubki z logo naszej redakcji
Joanna Andrzejak (Szkaradowo)
Będąc przedszkolakiem już wiedziała, że w przyszłości chce pracować z dziećmi. W 1975 roku mając 2 lata i 2 miesiące po raz pierwszy przekroczyła próg przedszkola w Szkaradowie - jako jego wychowanka. Po 20 latach, w 1995 roku, dostała pracę właśnie jako nauczycielka w przedszkolu - najpierw w oddziale filialnym w Ostojach, potem w Jutrosinie, a następnie w oddziale w Płaczkowie. W 2015 roku wróciła do przedszkola w Szkaradowie już jako pełniąca obowiązki dyrektora. W wolnych chwilach lubi eksperymentować w kuchni, piec i dekorować nietypowe ciasta. Uwielbia chodzić do kina, szczególnie na polskie filmy, czytać książki, hodować doniczkowe kwiaty i szydełkować.
Od 2009 roku prowadzi Niepubliczne Przedszkole „Sarenka” w Sarnowie. „W swoją pracę wkłada całe serce. Jest osobą ciepłą, otwartą, z głową pełną pomysłów” - brzmi fragment uzasadnienia kandydatury. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości. - Od ponad 2 lat zajmuje się również dzienną opieką nad dziećmi w wieku żłobkowym - dodaje kandydatka. Aktywnie działa w radzie osiedla Sarnowa. Jest pomysłodawczynią i organizatorką przedsięwzięć zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, m.in. - grupy teatralnej, która co roku pod jej kierownictwem wystawia przedstawienie mikołajkowe dla dzieci. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaczków: Huberta (10 lat) oraz Nadii (3 lata), dla których - jak mówi - jest w stanie przenosić góry. Podróżniczka i pasjonatka pieszych i górskich wędrówek.

Od 2006 roku prowadzi Studio Fryzur Venecja. Współpracuje też z Fundacją Rak'n'Roll. „Ania pomaga kobietom chorym na raka” - podkreśla osoba, która zgłosiła rawiczankę do udziału w plebiscycie. Co ma na myśli? Chodzi o akcję „Daj włos”, w którą włączyła się Anna Barańska. Osobom, które się zdecydują na zmianę fryzury, za darmo ścina warkocz, a włosy przekazuje fundacji, dzięki czemu kobiety po chemioterapii mogą otrzymać perukę. - Dzięki zaangażowaniu wielu osób w ten sposób udało się pomóc już 6 paniom - podkreśla Anna Barańska. Od 6 lat jest współorganizatorem Otwartego Konkursu Powiatowego dla uczniów w zawodzie fryzjera. Podkreśla, że na ile siły i zdrowie jej pozwolą, będzie się starała pomagać ludziom.

Od prawie 19 lat pracuje w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu jako specjalista pracy socjalnej. „Pomocna w każdej sytuacji, nie pozostawia nikogo bez pomocy, udziela cennych rad i wskazówek, jak wyjść z beznadziejnych sytuacji” - czytamy z uzasadnieniu kandydatury. Przyjemność sprawia jej gotowanie oraz pieczenie dla rodziny i znajomych, a w wolnych chwilach lubi przeczytać dobrą książkę.
Dumna mama dwójki wspaniałych dzieci (13 i 10 lat). Od prawie 18 lat mieszka w Załęczu, gdzie drugą kadencję pełni funkcję sołtysa. „Zaangażowana w życie wsi, skora do pomocy z promiennym uśmiechem, z milionem pomysłów” - brzmi uzasadnienie kandydatury. Marzeniem pani Elżniety - jako włodarza miejscowości - jest wybudowanie świetlicy wiejskiej. - Jestem otwarta na nowe pomysły dotyczące wsi - podkreśla. Lubi sport - zwłaszcza piłkę nożną, uwielbia eksperymentować w kuchni. Kocha zmiany, zwłaszcza w aranżacji wnętrza domu i ogrodu. Jej motto życiowe to: „Jeśli cofam się do tyłu, to tylko po to, aby wziąć rozbieg”.

To bardzo optymistyczna emerytka. Jej hobby to śpiewanie. Doskonale w tej roli spełnia się w rawickim chórze Miriam. W wolnych chwilach jeździ na rowerze i wykonuje szydełkiem serwetki. Uwielbia gotować. Bardzo dużo czyta. Nie rozstaje się z aparatem fotograficznym uwieczniając nie tylko rodzinne wydarzenia.
Aktywna przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Golejewku. Od dwóch lat jest radną gminy Pakosław. Uwielbia zieleń i kwiaty, dlatego stara się, żeby Golejewko wyglądało pięknie i kwitnąco. Wspólnie z mężem wychowali dwie córki i dwóch synów, a jej oczkiem w głowie jest troje wnucząt, które motywują ją do dalszej pracy. - Staram się pogodzić obowiązki działaczki z obowiązkami rodzinnymi - mówi, zastrzegając, że to nie zawsze jest łatwe, ale przy dobrej organizacji da się to zrobić.
Lekarz medycyny rodzinnej i pediatra. Wspólnie z mężem Piotrem prowadzi przychodnię lekarską. „Potrafi kilka rzeczy ze sobą połączyć: leczy dzieci i dorosłych, jest założycielką i prezeską Uniwersytetu Drugiego Wieku 45+ w Miejskiej Górce” - czytamy w uzasadnieniu kandydatury. A to nie wszystko. Barbara Bogacka-Gancarczyk od 2015 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącej Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Rawiczu. Znajduje też czas na realizację pasji, którą jest śpiew. Od października 2011 roku należy do reaktywowanego po 46 latach Koła Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego. „Aktywna, bardzo sympatyczna, cieszy się zaufaniem ludzi”.
W swojej karierze zawodowej była nauczycielką, dyrektorką, a nawet kuratorem. Od kilku lat jest emerytką, ale szczerze przyznaje, że chętnie popracowałaby jeszcze z dziećmi i w tej kwestii nie powiedziała ostatniego słowa. Póki co, ani przez chwilę nie narzekała na brak zajęcia. Od 2010 roku stoi na czele jutrosińskiego oddziału Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przyznaje, że strasznie wciągnęła ją praca społeczna. Od przeprowadzki do Jutrosina jej pasją stały się bociany, które zadomowiły się na terenie jej posesji. Chętnie poświęca też czas na pracę w ogrodzie.
Inicjatorka akcji charytatywnej o ogólnopolskiej skali „Ośmiorniczki dla wcześniaków”, założycielka Fundacji Małych Serc - prowadzi warsztaty dziergania ośmiorniczek, których macki przypominają noworodkom pępowinę mamy i mają pełnić funkcję uspokajającą. Joanna Kmieć ma - jak podkreśla - dwie wspaniałe córki w wieku przedszkolnym i jeszcze wspanialszego męża. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki. Interesuje się fotografią i rozwojem osobistym. Jej największą miłością jest rękodzieło, głównie szydełkowanie. Od lat tworzy biżuterię oraz ozdoby szydełkowe.

Instruktor fitness i trener personalny. Odkąd pamięta jej hobby był sport. Z tej pasji zrodził się pomysł założenia Klubu Atlantis Fitness, który prowadzi od 10 lat. „Wulkan energii”, „Instruktorka fitness, która sprawia, że wysiłek fizyczny staje się przyjemnością” - m.in. takie opinie znalazły się w zgłoszeniach nadesłanych przez osoby, które uważają, że Anetta Kotlarska zasługuje na tytuł Superbabki.

„Kobieta torpeda! Znana głównie z bycia Włóczykijem, ale mająca jeszcze wiele pięknych twarzy do odkrycia” - brzmi uzasadnienie kandydatury. Jest współzałożycielką Pakosławskiego Klubu Nordic Walking „Włóczykije znad Orli”, który od 5 lat promuje aktywność fizyczną i pakosławskie okolice. Jest współorganizatorem lokalnych marszy z kijkami oraz wyjazdów na wspólne „chodzenie” w całej Polsce. Małgorzata Łakomy to wieloletnia członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Pomocnie. Niepoprawna optymistka, konsekwentna i odpowiedzialna. Miłośniczka ogrodu i zwierząt.

„Super pielęgniarka” - brzmi uzasadnienie kandydatury pani Zofii, która od 35 lat wykonuje ten zawód. „Pacjenci zawsze mogą liczyć na jej dyspozycyjność, wsparcie i dobre słowo.” Ma bardzo mało wolnego czasu, ale każdy moment wykorzystuje na aktywną jazdę na rowerze. W miarę możliwości stara się też zwiedzać świat. Na co dzień sama może liczyć na wsparcie najbliższej rodziny: męża i dwóch córek. Jest ukochaną babcią wnuka Wojtka oraz dwóch wnuczek: Kasi i Julki.

Od 9 lat jest dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawiczu. Interesuje się sportem, turystyką, śpiewem chóralnym (śpiewa w Kole Śpiewu im. B. Dembińskiego w Miejskiej Górce), lubi aktywnie spędzać czas, poznając przyrodę i ciekawe miejsca. „Pogodna, otwarta i pełna pozytywnej energii”.

„Jest dla nas superbabką w każdym aspekcie: świetną koleżanką, przyjaciółką i doradcą w potrzebie” - uzasadnili zgłaszający do plebiscytu. Jest jedną z najbardziej aktywnych seniorek Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu. Nigdy nie brakuje jej uśmiechu na twarzy, a pozytywną energią i nastawieniem zaraża wszystkich wokół siebie. Po godzinach lubi spędzać czas na działce, a jeśli pogoda nie dopisuje, to ma drugie hobby - szydełkowanie. Spełnia się też w roli babci Tymka, Filipa, Jakuba, Dominiki i Oliwii. Udziela się w Lokalnym Centrum Wolontariatu.
Sołtys Czechnowa. Aktywnie działa na rzecz wsi, czego dowodem są liczne wyróżnienia. W roku 2013 wymyśliła i zorganizowała Integracyjny Dzień Dziecka - imprezę, która organizowana jest w tej chwili na terenie całej gminy Bojanowo. Na Sejmiku Babskim Południowej Wielkopolski w 2015 roku otrzymała wyróżnienie w kategorii Najlepiej Zarządzana Organizacja. Za zaangażowanie w aktywizację lokalnej społeczności oraz pracę na rzecz rozwoju i promocji swojej wsi została finalistką plebiscytu "Wieś jest kobietą". Wspólnie z mężem prowadzi 40-hektarowe gospodarstwo. W wolnych chwilach czyta książki, wykonuje prace manualno-artystyczne i pisze kronikę.

Uczy matematyki i informatyki w Gimnazjum w Sierakowie, a także pomaga młodzieży zrozumieć zawiłości świata finansów we współpracy z NBP oraz uczy sztuki dziennikarstwa prowadząc szkolną gazetkę. - Prywatnie - mam cudowną córkę i zabawnego męża, a przy nich trudno się nudzić! W wolnych chwilach lubię chwycić po dobrą książkę lub obejrzeć dobry film. Hobbystycznie szydełkuję - głównie choinki w okresie świątecznym. W ciepłe dni - usiłuję jeździć na rolkach, z różnym skutkiem... W dni chłodniejsze - preferuję step, wioślarza czy marsze - mówi o sobie kandydata. Ponadto uwielbia pływać i nie cierpi zimy.
Przez ponad 20 lat serwowała pyszne dania przedszkolakom z Chojna. Pracę, którą wykonywała traktowała szalenie poważnie, uczciwie i rzetelnie. Udziela się artystycznie - od około 30 lat śpiewa w zespole „Chojnioki”, a od kilku w chórze kościelnym „Czestram”. „Swoją radością, optymizmem i pozytywnym nastawieniem do życia zaraża wszystkich wokół” - brzmi fragment uzasadnienia jej kandydatury. Ceniona za pracowitość, elegancję oraz poczucie humoru.
Emerytowana nauczycielka. W latach 1971-1995 uczyła fizyki i matematyki w Szkole Podstawowej w Sarnowie. Przez wiele lat prowadziła drużynę harcerską, wielokrotnie była komendantem na obozach harcerskich. Od lat jest prezeską Klubu Seniora „Jesienny liść” w Sarnowie. Dzięki niej seniorzy wyjeżdżają na liczne wycieczki i spotkania. „Wspaniały człowiek” - brzmi uzasadnienie kandydatury. Dziś wolny czas spędza, m.in. robiąc na drutach.

Aktywnie działa w radzie sołeckiej w Sierakowie. Pełni funkcję sekretarza Komitetu Obywatelskiego Budowy Schroniska dla Zwierząt w Rawiczu. Uczestniczka rawickiego projektu "Superbabki-Superkobiety". Jest współorganizatorem wielu imprez charytatywnych. "Zawsze możemy liczyć na wsparcie Wiesi, nie tylko materialne, ale przede wszystkim duchowe" - podkreśla osoba ją zgłaszająca do plebiscytu. Na co dzień pracuje jako sprzątaczka w Szkole Podstawowej nr 6 w Rawiczu. Ceni sobie kontakty zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Kieruje się mottem: "Uśmiech innych to motywacja do dalszego działania".