Reklama

W Miejskiej Górce szukają pieniędzy na przedszkole

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: P. Poprawa

W Miejskiej Górce szukają pieniędzy na przedszkole - Zdjęcie główne

Przedszkole ma powstać w sąsiedztwie podstawówki | foto P. Poprawa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina ma 4 mln zł na budowę nowego przedszkola i żłobka w mieście, ale to za mało. Za kilka tygodni burmistrz chce wnioskować o kolejne 10 mln zł.

Budowa nowego przedszkola, po sali widowiskowo-sportowej, będzie największą inwestycją w gminie Miejska Górka w ostatnich latach - zresztą umiejscowioną w tej samej okolicy. Samorząd przymierza się do jej realizacji od kilku lat.

Na budowę przedszkola gmina postara się jeszcze o 10 mln zł  

Obecnie przedszkole większość swoich oddziałów ma w ciasnym budynku przy ul. Paderewskiego, które położone jest przy bardzo ruchliwej ulicy. Już jakiś czas temu gmina nabyła grunt pod budowę nowej siedziby - znajdujący się w sąsiedztwie szkoły podstawowej, a w minionym roku rozpoczęto starania o niezbędne środki. 

Na ten cel gminie udało się już uzyskać 4 mln zł Funduszu Inicjatyw Lokalnych, a o kolejne 10 mln zł zamierza sięgnąć w drugim naborze „Polskiego Ładu”. 

- Będziemy składać trzy wnioski. Jeden na budowę kanalizacji i wodociągu w Dłoni, drugi na remont i budowę dróg, a trzeci miał być pierwotnie na termomodernizację Zespołu Szkół w Miejskiej Górce, ale zdecydowaliśmy się szukać środków na to zadanie w funduszach unijnych, a w „Polskim Ładzie” postarać się o pieniądze właśnie na przedszkole - wyjaśnia Piotr Poprawa, naczelnik wydziału inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Miejskiej Górce.

Dodaje, że na decyzję tę miał wpływ wynik przetargu na dostosowanie obiektu na potrzeby m.in. przedszkola w Bojanowie.

- Cena, jaką firmy zaproponowały tylko za przebudowę jest ogromna, dlatego spodziewamy się, że budowa zupełnie nowego obiektu też tania nie będzie - zaznacza Poprawa. Liczy na to, że gmina jednak będzie dysponowała odpowiednimi środkami i jeszcze w tym roku uda się ogłosić przetarg.

Jak będzie wyglądało przedszkole?

Przedszkole ma mieć dwie kondygnacje. Pomieści dwa oddziały żłobka i osiem  przedszkolnych.

- Na parterze znajdzie się żłobek z całym niezbędnym zapleczem oraz dwie sale przedszkolne, a także kuchnia, która będzie obsługiwała nasze placówki oświatowe - opisuje naczelnik Poprawa. Na parterze znajdą się pozostałe sale przedszkolne, a w części nad kuchnią - biura Centrum Usług Wspólnych.

Obecnie komórka zajmująca się obsługą administracyjną i finansową oświaty pracuje w pomieszczenia, które samorząd wynajmuje.

- W przedszkolu znajdzie się także sala na różnego rodzaju wydarzenia, spotkania z rodzicami, czy zajęcia ruchowe - dopowiada Piotr Poprawa. Zaznacza, że żłobek i przedszkole będą miały osobne wejścia.

Wizualizacja wkrótce

Póki co, nie ma wizualizacji obrazującej przyszłe przedszkole. Ma być gotowa w najbliższym czasie – tak jak kosztorys. Wiadomo, że wniosek składany do „Polskiego Ładu” będzie opiewał na sumę około 10 mln zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy