Reklama

Takie zachowanie może zakończyć się tragicznie. Nie wrzucaj nikogo do wody

Opublikowano:
Autor:

Takie zachowanie może zakończyć się tragicznie. Nie wrzucaj nikogo do wody  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 

Lato w pełni. Synoptycy przewidują upalną pogodę wielu z nas będzie chciało wypoczywać nas wodą. Przebywając nad wodą trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

 

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu przypominają, że woda to żywioł i w trakcie korzystania z uroków lata należy bardzo uważać.


- Kąpiele i zabawa w wodzie to forma rekreacji od zawsze związana z sezonem letnim oraz wakacjami. Wejście do wody stwarza jednak pewne zagrożenia, z którym należy się liczyć. Dlatego nigdy nie wrzucaj i nie wpychaj do wody stojących na pomoście znajomych lub przyjaciół! Są to sytuacje, w których osoba zaskoczona zajściem zachowuje się chaotycznie i natychmiast wpada w panikę. Takie osoby stanowią również potencjalne zagrożenie dla innych osób pływających, ponieważ osoba wepchnięta do wody próbując walczyć o życie może je również utopić - informuje policja.

 

Policyjni wodniacy przypominają, że flaga czerwona oznacza zakaz wchodzenia do wody, ze względu na panujące warunki, w których trudne jest niesienie pomocy osobom w stanie zagrożenia życia. Natomiast brak flagi na maszcie informuje, że nie jest prowadzony nadzór ratowniczy.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE