Reklama

Tosia Niwczyk właśnie jest operowana w Genewie. Rodzice proszą o modlitwę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Ratuj serduszko Tosi

Tosia Niwczyk właśnie jest operowana w Genewie. Rodzice proszą o modlitwę - Zdjęcie główne

foto FB Ratuj serduszko Tosi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj, 13 lutego 2023 roku, nastał moment długo wyczekiwany, przez Tosię Niwczyk, jej rodzinę i nie tylko. Przed godziną 10.00 w mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że Tosia pojechała na operację.

Tosię poznaliśmy w październiku 2022 roku. Właśnie wtedy zaczęła się internetowa zbiórka oraz różnego rodzaju akcje charytatywne na operację chorego serca dziewczynki. Do uzbierania była zawrotna kwota ponad 1,2 mln zł. W akcję włączyło się mnóstwo osób, dzięki czemu już po 40 dniach potrzebna kwota znajdowała się na koncie fundacji Siepomaga. Zbiórka toczyła się dalej, aby zabezpieczyć pobyt Tosi i jej rodziców w Szwajcarii, gdzie zaplanowana była operacja oraz pokryć koszty podróży, leków, a także rehabilitacji. 

Połowa serca kochana całym sercem, czyli historia Tosi Niwczyk 

Tosia urodziła się z poważną wadą serca, o której rodzice dowiedzieli się w połowie ciąży. Jej leczenie polega na przeprowadzeniu 3 operacji, które przystosowują organizm do funkcjonowania na połowie serduszka, bo tylko tyle bije w piersi dziewczynki. Niestety, w wyniku różnych powikłań, w Polsce lekarze nie byli pewni, czy ostatnia operacja poprawi stan dziewczynki, co więcej obawiali się, że jeszcze go pogorszy. Na szczęście rodzice znaleźli specjalistów w Genewie, którzy dali im nadzieję, żśe ostatnia operacja się powiedzie. Stąd też wysokie koszty samego zabiegu oraz wszystkiego, co związane jest z dalszym leczeniem dziewczynki. 

Badania w Genewie i decyzja - operujemy serduszko

W minionym tygodniu, 6 lutego, Tosia wyruszyła do Genewy w podróż po zdrowie. Rodzice na profilu Tosi w mediach społecznościowych relacjonują przebieg ich pobytu w szpitalu oraz wykonywanych badaniach. Chociaż data operacji była wyznaczona na 13 lutego, jej ostateczny termin był zależny od tego co wykażą przeprowadzane na miejscu badania. 

Trzymajmy kciuki za powodzenie operacji Tosi w Genewie

Udało się! Wyniki badań pozwoliły na to, aby Tosia w wyznaczonym terminie przeszła operację. Tuż przed godziną 10.00 na profilu społecznościowym Tosi jej rodzice poinformowali, że pojechała na operację.

- Dziś, 13 lutego 2023 roku pół serduszka naszej ukochanej Tosi zostanie zatrzymane i po raz kolejny "połatane". Nasze serca choć biją, także zamierają w oczekiwaniu na rezultat operacji. Dziękujemy, że dzięki Wam Tosia otrzymała tę szansę, aby móc stoczyć kolejny bój o swoje życie. Operacja będzie bardzo skomplikowana i potrwa cały dzień, możemy spodziewać się pierwszych informacji nawet ok. godziny 18:00 - przekazali.

Jak informują, po operacji Tosia zostanie przewieziona na oddział intensywnej terapii, gdzie spędzi kolejne, kluczowe doby. Wtedy będzie wiadomo czy organizm zaakceptował nowe krążenie.

- Prosimy Was dziś i w kolejnych dniach mocniej niż kiedykolwiek o modlitwę - wszystko już teraz w rękach Boga i lekarzy. Tosiu, wróć do nas szybko - zaapelowali.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy