Reklama

Trwa zamawianie mebli do multibiblioteki w Rawiczu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Miśkowiak

Trwa zamawianie mebli do multibiblioteki w Rawiczu - Zdjęcie główne

foto Joanna Miśkowiak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W centrum Rawicza powstała nowoczesna Multibiblioteka z ogrodem - tzw. Dziedzińcem Kultury. Ma to być idealne miejsce do integracji mieszkańców i realizowania wielu ciekawych inicjatyw. Kiedy zostanie otwarte?

Dobiega końca rewitalizacja dwóch budynków w bliskim sąsiedztwie rawickiego rynku. Obiekt przy ulicy Ignacego Buszy jest już gotowy i w najbliższym czasie zaczną się do niego wprowadzać poszczególne instytucje. 

Większość mebli do multibiblioteki w Rawiczu powstaje pod wymiar

Trochę dłużej potrwa uruchomienie multibiblioteki i przeniesienie do niej zbiorów z dotychczasowej siedziby placówki przy ul. Targowej, a także z kilku jej filii. Jak przekazuje burmistrz Grzegorz Kubik, najprawdopodobniej biblioteka, która będzie działać w budynku dawnego obiektu przy ul. Szarych Szeregów, zostanie otwarta pod koniec tego roku. 

Prace budowlane zostały zakończone. Jesteśmy na etapie kompletowania wyposażenia. Obecnie mamy podpisaną umowę z firmą, która będzie regały i pozosałe meble pod wymiar. W trakcie jest procedura związana z wyłonieniem wykonawcy na dostawę pozostałych mebli do tego obiektu, a także do sąsiedniego budynku przu ul. Buszy. Pozostałe postępowania zostaną wkróce ogłoszone - wyjaśnia Elżbieta Skrzypek, kierownik Biura Inwestycji Kubaturowych w rawickim urzędzie miejskim.

Na wyposażeniu biblioteki oprócz mebli znajdzie się także sprzęt komputerowy, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, sprzęt audiowizualny i multimedialny, czyli przede wszystkim nagłośnienie sali konferencyjnej, ekran sufitowy z projektorem, stół multimedialny, drukarka 3D, kosola do gier, magiczna ściana, magiczny dywan. Dodatkowo zamontowane zostaną bramki antykradzieżowe.

Rawicka biblioteka przygotowuje się do przeprowadzki

Burmistrz Grzegorz Kubik zaznacza, że biblioteka przygotowuje się do przeprowadzki i jak tylko się pojawią pierwsze regały, to księgiozbiór ma być sukcesywnie przenoszony. Planuje się, że placówka zacznie działać późną jesienią.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE