Reklama

W gminie Jutrosin szukają wykonawcy przebudowy dróg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

W gminie Jutrosin szukają wykonawcy przebudowy dróg - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W minionym tygodniu gmina Jutrosin ogłosiła kolejny przetarg. Tym razem urzędnicy szukają wykonawcy inwestycji drogowej. Dzięki niej gmina wzbogaci się o ponad 5,5 km wyremontowanych dróg.

Rok 2023 w gminie Jutrosin zapowiada się, pod względem inwestycyjnym, bardzo obficie. Po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawcę modernizacji rynku oraz kilku szkół w gminie, jutrosińscy urzędnicy wystartowali z poszukiwaniem kolejnego wykonawcy.

- W czwartek, 2 marca, ogłosiliśmy przetarg na remont dróg. Będzie to kilkanaście odcinków - poinformował Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina.

Kolejne drogi w gminie Jutrosin

W minionym roku, dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu w gminie Jutrosin zmodernizowano ponad 9 km dróg. W tym roku urzędnicy kontynuują drogowe inwestycje, również z rządowym wsparciem. Tym razem w ramach Polskiego Ładu rząd, do inwestycji za około 4,5 mln, dołoży zł 3 mln 990 tys. zł. W ramach zadania wyremontowanych zostanie jedenaście odcinków dróg w całej gminie Jutrosin. Remont obejmie drogi w: Szymonkach, Szkaradowie, Piskorni, Domaradzicach, Grąbkowie, Bartoszewicach, Płaczkowie oraz cztery ulice w Jutrosinie (ul. Garncarska, ul. Podgórna, ul. 700-Lecia, ul. Polna).

Zadania dla wykonawcy przebudowy dróg w gminie Jutrosin

Urzędnicy oczekują, że wykonawca inwestycji zajmie się: robotami przygotowawczymi (m.in. odtworzeniem trasy i punktów wysokościwych czy sporządzeniem inwentaryzacji geodezyjnej), wykonaniem nawierzchni z gruzu o grubości 15cm, rozbiórką elementów dróg, wykonaniem wykopów, odwodnieniem korpusu drogowego, wykonaniem podbudowy oraz, w zależności od projektu, wykonaniem nawierzchni z betonu asfaltowego lub z kostki brukowej.

Terminy gonią

Urzędnicy chcieliby dość szybko znaleźć wykonawcę, oferty można składać do 17 marca i trzeba się liczyć z tym, że projekt zakłada zakończenie prac do połowy września tego (2023) roku. 

Jakie inwestycje w gm. Jutrosin z funduszami zewnętrznymi?

Tegoroczne, największe inwestycje w gminie Jutrosin, będą prowadzone ze sporym rządowym wsparciem. Poza pieniędzmi na remont kolejnych dróg, gmina pozyskała 3.060.000 zł na modernizację infrastruktury edukacyjnej oraz 5.490.000 zł na rewitalizację rynku w Jutrosinie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy