Reklama

W Szkaradowie i Ostojach niby finisz budowy kanalizacji sanitarnej, a jednak są poprawki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po kilkukrotnie niedotrzymanym terminie zakończenia budowy kanalizacji sanitarnej w Szkaradowie i Ostojach, inwestycja zdaje się być u kresu. Nie jest to jednak bezproblemowy finisz.

Inwestycja w Szkaradowie i Ostojach rozpoczęła się na początku 2020 roku od prac w Ostojach. Termin jej zakończenia był przekładany kilkukrotnie. Ostatnia data była wyznaczona na 15 marca 2022r.

Koniec inwestycji Szkaradowo - Ostoje?

Jak poinformował wiceburmistrz Jutrosina, Marek Glura, w tym dniu wykonawca zgłosił zakończenie robót.

Po tym terminie przystąpiliśmy do oględzin inwestycji. Niestety, zgłoszono wiele uwag - relacjonuje Marek Glura.

Dodaje, że zastrzeżenia wnieśli: urząd gminy, Powiatowy Zarząd Dróg w Rawiczu, Wodociągi Gminne w Jutrosinie oraz inspektor nadzoru budowlanego. Wiceburmistrz wyjaśnia, że wykonawca przystąpił do realizacji poprawek, a następnie odbędą się ponowne oględziny i odbiory - jeśli nie będzie usterek.

Inwestycja powinna zakończyć się jeszcze przed świętami wielkanocnymi - przekazuje wiceburmistrz.

Przyznaje, że mieszkańcy mają szereg uwag do drogi, choć zastrzega, że inwestycją nie była budowa drogi tylko kanalizacji.

Wykonawca ma zostawić drogi w stanie nie gorszym, niż je zastał - przypomina wicewłodarz.

Milionowe dofinansowanie na kanalizację sanitarną Szkaradowo - Ostoje

Inwestycję za niespełna 9 mln zł zaoferowała się zrealizować firma Eko-Kan-Gaz z Ostrowa Wlkp. Warto nadmienić, że 5 mln zł z tej kwoty to dotacja, jaką gmina pozyskała z Unii Europejskiej.

Do wybudowania było ponad 8 kilometrów rurociągu, 4 przepompownie oraz 299 przyłączy. Wstępnie prace miały być zrealizowane do końca maja 2021 roku. W kwietniu minionego roku burmistrz Jutrosina Romuald Krzyżosiak poinformował o przesunięciu terminu zakończenia inwestycji na sierpień. Powodem - jak wyjaśniał - były problemy z finansowaniem inwestycji przez gminę, przez co ograniczono tempo prowadzenia prac. Następne przesunięcie nastąpiło na przełomie sierpnia i września 2021, wtedy nowy termin wyznaczono na 15 listopada, argumentując to problemami firmy z pracownikami oraz zwiększeniem zakresu wykonywanych prac. Termin ten również nie został dotrzymany. Ostatecznie zakończenie prac zostało przedłużone do 15 marca 2022 roku. 

Zadanie dla mieszkańców Szkaradowa i Ostój

Już w styczniu wiceburmistrz przypominał, że w ciągu 12 miesięcy od zakończenia inwestycji właściciele posesji muszą przyłączyć się do wybudowanej instalacji sanitarnej. Zapowiadał wtedy, że władze gminy Jutrosin będą tego bezwzględnie przestrzegać. Włodarze zapowiadali wtedy spotkania informacyjne z mieszkańcami. Jak wyjaśnia Marek Glura, nie są one jeszcze zaplanowane, ponieważ muszą najpierw zostać dopełnione formalności związane z zakończeniem inwestycji oraz nadzór budowlany musi wydać pozwolenie na eksploatację sieci. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy