Reklama

Zadaszony Orlik gotowy. Burmistrz przyznaje: "Opóźnienie wrażenia nie robi"

Opublikowano: śr, 10 cze 2020 17:11
Autor:

Zadaszony Orlik gotowy. Burmistrz przyznaje: "Opóźnienie wrażenia nie robi" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ponad rok później niż zaplanowano zakończono budowę zadaszenia nad boiskiem piłkarskim przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Za nieterminowość gmina naliczyła wykonawcy prawie pół miliona złotych kary.

Umowę z wykonawcą - firmą Polidomes Construction Sp. z o. o ze Świebodzina - gmina podpisała w październiku 2018 roku. Budowa zadaszenia nad boiskiem piłkarskim Orlik rozpoczęła się pod koniec roku. Prace były wykonywane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Obiekt miał być gotowy do 22 maja 2019 roku.

Inwestycja szacowana początkowo na 1,8 mln zł nie została jednak zakończona w terminie. Na początku 2019 roku inwestor zszedł z placu budowy. Powodem miały być problemy kadrowe. Gmina rozważała zerwanie umowy. Polidomes Construction zapewniało jednak, że doprowadzi inwestycję do końca. Firmie udało się w końcu znaleźć podwykonawcę, który dokończył zadanie.

Ze względu na opóźnienie inwestycji, rawicki samorząd naliczył jednak wykonawcy karę w wysokości 492 tys. zł. Póki co, nie wiadomo czy firma będzie chciała zapłacić. Niewykluczone, że sprawa może skończyć się w sądzie.

Burmistrz o opóźnieniu Burmistrz Grzegorz Kubik zaznacza, że efekt końcowy robi wrażenie, choć przyznaje:

- Wrażenia nie robi opóźnienie, które idzie za tą inwestycją. Nawet największe kary dla wykonawcy nie będą dla mieszkańców rekompensatą. Trwało to za długo, mimo bardzo pozytywnego rezultatu, który - jestem przekonany - mieszkańcy i uczniowie docenią. Na szczęście, etap opóźnień zamykamy, otwieramy etap czerpania radości z gry - mówi włodarz miasta.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE