Reklama

Założyli rękawiczki i poszli sprzątać las w Dębnie Polskim. A tam opony, butelki i sedes [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 24 kwi 2022 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szlachetna inicjatywa w Dębnie Polskim. Miejscowe Endorfinki, a także przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Dębnie Polskim, przy wsparciu mieszkańców, postanowiły posprzątać las. Niestety, śmieci nie brakowało.

Akcja sprzątania lasu w Dębnie Polskim odbyła się w sobotę (23.04.2022). Po godzinie 15.00 uczestnicy przedsięwzięcia spotkali się przed miejscowym przedszkolem. Później, wyposażeni w rękawiczki i worki, wyruszyli do lasu, by go posprzątać. 

Spędziliśmy w lesie blisko dwie godziny. Było 20 osób. Oprócz Endorfinek, do akcji włączyli się mieszkańcy Dębna Polskiego, a także pracownicy jednej z firm. Zebraliśmy tyle śmieci, że zajęły niemal całą przestrzeń busa. Znaleźliśmy mnóstwo butelek, dwie opony, a nawet sedes - zauważa Danuta Junkert, szefowa Endorfinek.

Uczestnicy akcji przeszli niemal przez cały las. Zajęło to im niespełna dwie godziny. Po weekendzie śmieci, które znaleźli i posegregowali, zostaną zawiezione do PSZOK-u.

Jak informuje Danuta Junkert, z okazji Dnia Ziemi, w piątek, w akcję sprzątania lasu w Dębnie Polskim zaangażowały się również dzieci z miejscowego przedszkola.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE