W konkursie „Wieża XXL” może wziąć udział para: dziecko (do 11 roku życia) wraz z osobą pełnoletnią. Zadaniem duetu będzie zbudowanie z dostępnych materiałów jak najwyższej wieży, która na swoim szczycie utrzyma piankę.
- Liczymy, że to wyzwanie, będzie świetnym wstępem do dobrej zabawy i ćwiczenia umiejętności współpracy. W multibibliotece promujemy mądrą rozrywkę, zależy nam też, aby pobudzać w uczestnikach ducha pracy zespołowej. Czekamy na rodzeństwa, dziadków z wnuczkami, czy rodziców z dziećmi. Będzie można wspólnie pokombinować i zdobyć vouchery do Centrum Nauki Kopernik, które wspiera merytorycznie rawicką Strefę SOWA – podkreśla Adrianna Kaczmarek, dyrektor Rawickiej Biblioteki Publicznej.
Udział w konkursie jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są drogą telefoniczną lub poprzez wysłanie wiadomości e-mail. Konkurs będzie miał dwie tury – o godzinie 15.00 i 17.00.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie Rawickiej Biblioteki Publicznej www.rbp.rawicz.pl
Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 65 616 49 22 (wew. 118) lub drogą mailową na adres multimedia@rbp.rawicz.eu.
Zaplanuj dzień pełen odkryć w bibliotece!
Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, z której można bezpłatnie korzystać na terenie multibiblioteki, to przestrzeń złożona z kilkunastu stanowisk badawczych. Można przy nich samodzielnie odkrywać zjawiska przyrodnicze, z którymi spotykamy się na co dzień, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wizyta w Strefie SOWA, to okazja, by stworzyć własny film animowany, sprawdzić symetrię swojej twarzy, dowiedzieć się, jak działa pamięć ultrakrótkotrwała i czym różni się od krótkotrwałej. Można tu też posłuchać muzyki nie uchem, a łokciem i zmierzyć się z siłą grawitacji. SOWA, do której przeniesiono najlepsze doświadczenia wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik, pomaga dzieciom i dorosłym poczuć radość z doświadczania i zdobywania wiedzy przez swobodne eksperymentowanie. Tak zaprojektowane środowisko uczenia się, to laboratorium dostępne dla wszystkich, które rozbudza ciekawość, kreatywność i poczucie sprawczości.
Częścią SOWA jest także Majsternia – miejsce dla tych, którzy lubią główkować. Tu nie ma instrukcji ani podpowiedzi.
- Są wyzwania i zestawy akcesoriów, ułatwiających mierzenie się z nimi. Co z tego wyjdzie? To zależy od śmiałków. Wykorzystują wiedzę i doświadczenie zdobyte w życiu codziennym i w szkole, konstruktorzy rozwiązują zadania o różnym stopniu trudności. Budują mosty, wieże, katapulty czy obiekty latające. Myślą przewodnią Majsterni jest „Myślisz lepiej, niż myślisz”. Ćwiczymy tu umiejętność współpracy, rozwiązując zadania w parze lub w grupie - zaznaczają pracownicy biblioteki.