Kadet Rawicz. Bartosz Przybył awansował na mistrzostwa Polski

Autor: | Zdjęcie: Kadet Rawicz

Kadet Rawicz. Bartosz Przybył awansował na mistrzostwa Polski - Zdjęcie główne

foto Kadet Rawicz

SportSzczecin gościł młodych lekkoatletów, którzy wystąpili na Mistrzostwach Międzywojewódzkich. O medale walczyli również reprezentanci Kadeta Rawicz.

Do rywalizacji przystąpili Bartosz Przybył, Julia Ignasiak i Aleksandra Dudzińska. Ich trenerką jest Aldona Świtała.

Bartosz Przybył zajął 5. miejsce w wieloskoku. Uzyskał rekord życiowy 11,63m. W kraju, w rankingu U16, plasuje go to na dziesiątym miejscu. Bartosz Przybył wystartował także w biegu na 300m ppł, gdzie z czasem 43’99” zajął ósme miejsce. Jest to także jego nowy rekord życiowy. Uzyskane rezultaty uprawniają lekkoatletę do występu w Mistrzostwach Polski U16 w Słubicach w drugiej połowie września.

W drugiej dziesiątce wieloskoku znalazły się Julia Ignasiak i Aleksandra Dudzińska. Uplasowały się odpowiednio na 11- i 14-tej pozycji.