Bojanowo. Świetne wyniki lekkoatletów na Mistrzostwach Polski U16

Autor: | Zdjęcie: MUKS SZOK Bojanowo

Bojanowo. Świetne wyniki lekkoatletów na Mistrzostwach Polski U16 - Zdjęcie główne

foto MUKS SZOK Bojanowo

SportReprezentanci MUKS Szok Bojanowo - Małgorzata Zuter i Bartłomiej Józefowiak - zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski U16.

Mistrzostwa odbyły się w niedzielę 22 września. Bartłomiej brał udział w biegu na 300 metrów, Małgorzata w skoku wzwyż. Wrócili z bardzo dobrymi wynikami.

Bartłomiej Józefowiak postawił na odważny, mocny bieg od początku i się opłaciło. Poprawił rekord życiowy o 0,30 sekundy. Zajął 6 miejsce w Polsce jadąc z 11 wynikiem.

- W zeszłym roku na mistrzostwach uplasował się na 16 pozycji - zaznacza trener lekkoatletów Maciej Ratajczak.

Małgorzata Zuter awansowała - w ostatniej chwili z rankingu (21 wynik) - i osiągała wysokości w pierwszych próbach, że wskakiwała - co wysokość - wyżej o miejsca. Skończyła na 146 cm, ale na wysokości 151 cm - atakując rekord życiowy w 3 próbie - przelatując i już spadając, zahaczyła poprzeczkę. I tak zajęła bardzo dobre 12 miejsce.

- Wielkie brawa dla naszych zawodników. Pokazali, że są w formie i zasługują na bycie w czołówce kraju. Bartek za rok przechodzi do kategorii U18, a Gosia jeszcze zostaje w U16.
Bardzo dziękujemy za dofinansowanie wyjazdu burmistrz Paulinie Wolsztyniak oraz firmie AC Proef. Dziękujemy również Winkhaus Polska za stypendium sportowe, które otrzymywał Bartek. Na pewno pomogło w osiągnięciu tego sukcesu - podkreśla trener.