Rawicz. Długo bili głową w mur. W końcu się przebili [ZDJĘCIA]

Sport Sarnowianka podejmowała KS Spławie. W spotkaniu padły cztery bramki.

Stroną dominującą byli gospodarze. W pierwszej połowie kilkunastokrotnie uderzali na bramkę gości. Drogi do siatki nie znaleźli. Za to goście wyszli na prowadzenie po rzucie rożnym tuż przed zakończeniem pierwszej połowy.

W szatni było nerwowo. Padło kilka męskich słów, ale ogólnie byłem pewien, że to tylko kwestia czasu, kiedy wyjdziemy na prowadzenie - mówi Tomasz Skrzypczak, trener Sarnowianki. - Widziałem też wiarę w moich zawodnikach. Wiedzieliśmy, że to ostatni mecz na Leśnym w tym roku i nie mogliśmy tego przegrać.

Po zmianie stron gospodarze wzięli się do pracy. Bramki strzelali między 60. a 65. minutą. Wyszli na prowadzenie 3:1 i nie oddali go już do końca meczu.

W drugiej połowie zrobiliśmy to, co powinniśmy zrobić w pierwszej. Przeprowadziliśmy fajne, składne akcje, które zostały dobrze wykończone, ale powiedzmy sobie szczerze - mogliśmy pokusić się jeszcze o kilka goli - dodał Tomasz Skrzypczak.

Sarnowianka jest na drugiej lokacie Proton klasy A, gr. 7. Traci do Zawiszy Dolsk sześć punktów.

Sarnowianka - KS Spławie 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 (44'), 1:1 Piotr Łakomy (60'), 2:1 Grzegorz Berger (61'), 3:1 Łukasz Szczepański (65')
Skład Sarnowianki: E. Siecla - P. Skrzypczak (77' Klima), T. Skrzypczak, J. Siecla, Pawlak, Gąsiorowski (67' Nowak), Berger, Łakomy (75' Bella), Stachowiak (46' Nowicki), Szczepański (85' Adamczak), Domagała (5' Straburzyński)

Orla Jutrosin przywiozła punkt z wyjazdu. Rywalizowała z KUKS Zębców Ostrów Wielkopolski. Dwa trafienia dla przyjezdnych zanotował Hubert Grzywaczewski. Gospodarze również strzelili dwie bramki. Orla zachowała pierwsze miejsce w Proton klasie A, gr. 8. Za nią znajduje się Awdaniec. Obie ekipy spotkają się 20 listopada w Jutrosinie. Początek derbów powiatu rawickiego o godz. 14.00.

Punkt wywalczyła także Rawia Walbet Rawicz. Zremisowała z Piastem Czekanów 2:2. Bramki dla gości strzelili Mateusz Witkowski i Sebastian Zagórski. Rawia plasuje się na 11. miejscu. W 13. kolejkach zgromadziła 13 punktów.