Rawicz. Przespali pierwszą kwartę. Strat nie odrobili

Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Rawicz. Przespali pierwszą kwartę. Strat nie odrobili - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

Sport Czwartą porażkę w szóstym meczu zanotowali koszykarze Rawii Rawag Rawicz w III lidze koszykówki. Nie sprostali na wyjeździe AZS Politechnice Poznańskiej.

Gospodarze wyszli na dziewięciopunktowe prowadzenie po pierwszej kwarcie. Każda kolejna oscylowała wokół remisu i rawiczanie strat nie odrobili. Ulegli ekipie ze stolicy Wielkopolski 10 punktami.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gości był Jan Polowczyk. Rzucił 15 punktów.

Pojechaliśmy znowu w osłabionym składzie - zauważył Adam Staśkowiak, trener Rawii. Przespana I kwarta. Potem robiliśmy, co mogliśmy, żeby odwrócić losy spotkania, ale rywal był silny fizycznie i wykorzystywał swoje przewagi, głównie pod koszem, gdzie mieli dużo zbiórek w ataku i mogli ponawiać akcje. Ich wysocy rzucili ponad 50% punktów swojej drużyny. My, niestety, nie trafialiśmy z otwartych pozycji - podsumował.

AZS Politehnika Poznań - Rawia Rawag Rawicz 84:74
Kwarty: 23:14, 20:18, 20:22, 21:20
Statystyki: K. Górny 14 pkt., M. Skupin 12 pkt., G. Chorzępa 5 pkt. (1x3) 12 zb., A. Skupin 0 pkt., K. Nawrocki.0 pkt., P. Buliński 0 pkt., M. Glapiak 9 pkt., F. Zacharski 7 pkt., J. Janowicz 2 pkt.,  F. Sroka 10 pkt., J. Polowczyk 15 pkt. (3x3)