Reklama

Wybierają Sportowca 2021 roku. Wśród nominowanych Karolina Kucharczyk

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: J. Sławiński

Wybierają Sportowca 2021 roku. Wśród nominowanych Karolina Kucharczyk - Zdjęcie główne

Karolina Kucharczyk (z prawej) i Anita Włodarczyk w trakcie powitania w Rawiczu po igrzyskach w Tokio | foto J. Sławiński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Polski Komitet Paraolimpijski zorganizował konkurs na najlepszego i najpopularniejszego Sportowca 2021 roku. Zwycięzca Plebiscytu otrzyma statuetkę imienia Sir Ludwiga Guttmanna - twórcy igrzysk paraolimpijskich - wykonaną z brązu i zaprojektowaną przez Andrzeja Renesa. Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami”, przyznawane będą także w trzech innych kategoriach: trener/trenerka, wydarzenie i organizacja roku.

Reklama

Jak czytamy w regulaminie, organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Będzie mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim ma jednak propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paraolimpijscy mistrzowie: niemożliwe nie istnieje.

Konkurs potrwa do 28 listopada. Polega na oddaniu głosu na stronie internetowej: paralympic.org.pl. Finałowa kolejność będzie ustalona po zliczeniu sumy punktów z głosowania internautów i punktów przyznanych przez Kapitułę, w skład której wchodzą osoby z instytucji i środowiskiem sportowym. Zwycięzcą zostanie ta osoba, która otrzyma najwięcej punktów. W przypadku tej samej liczby punktów decyduje liczba głosów oddanych w głosowaniu Kapituły. Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone podczas finałowej gali, nie później niż do 2 grudnia.

Wśród dziesiątki nominowanych sportowców jest lekkoatletka Kadeta Rawicz - Karolina Kucharczyk. Zawodniczka została mistrzynią paraolimpijską w skoku w dal w Tokio. Jest to jej drugi złoty krążek na najważniejszej dla sportowców imprezie. Wywalczyła także jedno srebro.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy