Reklama

Reklama

Akcja na terenie powiatu. Zebrano ponad 560 ton odpadów

Opublikowano: sob, 5 wrz 2020 09:28
Autor:

Akcja na terenie powiatu. Zebrano ponad 560 ton odpadów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Na przełomie lipca i sierpnia przeprowadzono akcję zbierania opakowań z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w rolnictwie. Od 910 rolników zebrano ponad 560 ton folii.

Na ten cel poszczególne samorządy otrzymały dofinansowanie z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Wysokość dotacji uzależniona została od ilości zebranych odpadów, które zostaną poddane odzyskowi lub unieszkodliwieniu. W wyniku przeprowadzonej wcześniej inwentaryzacji i zebranych ankiet od zainteresowanych rolników na temat ilości posiadanych odpadów, ustalono, iż na terenie naszej gminy zostanie poddanych odzyskowi lub unieszkodliwieniu 190 ton - tłumaczy wójt Piotr Skrzypek.

Tym samym Gmina Pakosław otrzymała dotację w kwocie 95.000 zł. Te pieniądze przeznaczone mogą być wyłącznie na pokrycie kosztów odbioru odpadów z miejsca wskazanego przez gminę, ich odzysk lub unieszkodliwienie. Rolnicy - według ustalonego dziennego harmonogramu - dostarczali folie we wskazane miejsce.

Ile ton odpadów zebrano poszczególnych gminach? Szczegóły w Życiu Rawicza.

Czytaj również

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.