Reklama

Chcą pozyskać pieniądze na utworzenie klubu seniora

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Chcą pozyskać pieniądze na utworzenie klubu seniora - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycja realizowana przez gminę Bojanowo pod nazwą "Łączymy pokolenia" przewiduje między innymi uruchomienie klubu seniora z prawdziwego zdarzenia. O dodatkowe pieniądze na ten cel samorząd stara się także u władz województwa.

Gmina Bojanowo realizuje największą inwestycję ostatnich lat, jaką jest projekt "Łączymy Pokolenia". W dawnym budynku szkolnym przy ul. Drzymały ma funkcjonować przedszkole, żłobek, a także klub seniora. Prace budowlane - jak zapewniają włodarze samorządu - idą zgodnie z planem. 
 
Dodatkowo, 5 stycznia 2023r., samorząd złożył do Wojewody Wielkopolskiego wniosek o dofinansowanie utworzenia klubu seniora, o który dopytuje wielu mieszkańców gminy.
 
Wniosek opiewa na kwotę  250 tys. zł. Przewidziano w nim także wkład własny gminy, który ma wynosić 50 tys. zł.
Jak wyjaśnia burmistrz - jeśli się uda uzyskać dofinansowanie, koszt inwestycji spadnie o 200 tys. zł.
- Dzięki realizacji projektu seniorzy otrzymają możliwość aktywnego spędzania czasu, a także rozwijania swoich zainteresowań, pogłębiania wiedzy w dziedzinach zdrowia, czy kultury - zaznacza burmistrz Maciej Dubiel.

Co znajdzie się w klubie seniora?

Projekt, który samorząd wojewódzki mółgłby dofinansować, obejmuje inwestycję polegającą na adaptacji i wyposażeniu pomieszczeń klubu seniora.
- Stworzona infrastruktura dostosowana będzie do potrzeb osób w wieku 60 lat i więcej. Utworzony ośrodek będzie funkcjonował 5 dni w tygodniu przez co najmniej 4 godziny dziennie i będzie zapewniał tygodniowo co najmniej 20-godzinną ofertę usług. Pomieszczenia klubu seniora to w sumie ok. 150 m2 w tym: łazienki dla niepełnosprawnych, pracownia komputerowa i wielofunkcyjna, sala spotkań i aneks kuchenny. Dostępność dla niepełnosprawnych zapewni winda. Zakupione wyposażenie sprawi, że pobyt w klubie będzie dla seniorów przyjemnością - informuje Maciej Dubiel.
 
 

Dostosowanie budynku do nowych celów kosztuje prawie 12 mln zł

Inwestycja „Łączymy Pokolenia” pochłonie blisko 12 mln zł. To zmiana sposobu użytkowaniadawnego szkolnego budynku na przedszkole, klub dziecięcy oraz klub seniora wraz z jego przebudową oraz zagospodarowaniem terenu. Na jej realizację gmina pozyskała pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości prawie 6,5 mln zł. Reszta funduszy pochodzi z budzetu gminy.
 
 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE