Reklama

Czy w Bojanowie będą stypendia dla młodych sportowców?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Czy w Bojanowie będą stypendia dla młodych sportowców? - Zdjęcie główne

Wniosek o stypendia złożyli rodzice zawodników "SZOK-u" | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz zapewnia, że stypendia będą. Radni są przychylni tej inicjatywie. Czas jednak upływa i uchwały nie podjęto. Kiedy można się spodziewać decyzji władz miasta?

W lutym podczas spotkania z miejscowymi klubami i wręczenia nagród sportowcom oraz ich trenerom burmistrz Maciej Dubiel deklarował, że jeszcze w tym roku uchwalone zostaną stypednia sportowe dla młodzieży. 

Rodzice zawodników Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego SZOK Bojanowo już minionym roku - w sierpniu - skierowali do władz gminy wniosek o uchwalenie zasad przyznawania stypendiów dla zawodników klubów sportowych, którzy osiągają wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym. Dokument, w którym sukcesy młodych sportowców opisano na kilkunastu stronach, trafił także do wszystkich radnych.

Początkowo burmistrz wyjaśniał, że wypłata stypendiów jest niemożliwa tylko z jedneg powodu - braku pieniędzy. Sytuacja jedednak się zmieniła. Pięniądze "znalazały się" w związku z zaprzestaniem działalności przez jeden z klubów sportowych - LZS "Rolgos" Sowiny. Zarezerwowaną dla niego coroczną dotację postanowiono przeznaczyć właśnie na stypendia. Od deklaracji burmistrza minęło już jednak kilka miesięcy i mieszkańcy dopytują, na jakim etapie jest kwestia stypendiów. 

- W lutym pojawiła się ostatnia informacja o stypendiach. Dostałam zapewnienie, że dostanę zaproszenie na spotkanie wszystkich klubów, ale jak dotąd się ono nie odbyło - podkreśla Magdalena Zuter, która w imieniu rodziców zawodników z klubu "Szok" korespondowała w tej sprawie z władzami gminy.

Burmistrz Maciej Dubiel zapewnia, że stypendia z pewnością zostaną wypłacone w tym roku. Informuje, że również radni są w tym temacie zgodni. W najbliższym czasie muszą jedynie opracować regulamin, a na kolejnej sesji rady miejskiej podjąć uchwałę w tej sprawie. 

- To nie jest tak, że daliśmy sobie spokój, czy odpuściliśmy ten temat. Cały czas jesteśmy jak najbardziej za przyznaniem stypendiów. Mieliśmy inne sprawy do omówienia, ale na posiedzeniu komisji w maju planujemy przedyskutować właśnie kwestie stypendiów -  zaznacza Tomasz Woźniczka, przewodniczący komisji oświaty Rady Miejskiej w Bojanowie.

Jak mówi, nie wyklucza, że spotkanie z przedstawicielami klubów także się odbędzie. Zależy mu, żeby regulamin stypendiów został zaakceptowany przez wszystkie organizacje, których zawodnicy będą mogli z tego wsparcia skorzystać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE