Reklama

Rawicz. Taktyka telefonicznych oszustów bez zmian. Znów się podszywają pod krewnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Rawicz. Taktyka telefonicznych oszustów bez zmian. Znów się podszywają pod krewnych - Zdjęcie główne

foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Z naszą redakcją skontaktowali się internauci, by ostrzec, że dziś (7 kwietnia 2022r.) do starszych mieszkańców powiatu rawickiego dzwonią osoby w imieniu rzekomych wnuczków, którzy popełnili przestępstwo. Oszuści przekonywali, że pilnie potrzebne są pieniądze.

Metoda, którą posługują się przestępcy, funkcjonuje od dawna. Niestety, wiele starszych osób ufa rozmówcom i daje się nabrać oszustom. Na szczęście, nie było tak dziś.

Wnuczka brata potrąciła kobietę na pasach. Potrzebne są pieniądze, by mogła wyjść z aresztu - tak mówiła dzwoniąca do seniorki kobieta. Mieszkanka naszego powiatu zapytała o imię wnuczki brata, nie pokrywało się ono jednak z prawdziwą osobą. Nieznajoma natychmiast się rozłączyła.

Jak się dowiedzieliśmy, także druga kobieta nie dała się oszukać. Do niej również dzwoniła kobieta, która podawała się za członka rodziny. 

W przypadku każdego podejrzenia, że dzwoni oszust, warto się rozłączyć i samodzielnie skontaktować się z rodziną. Pozwoli to na uniknięcie kłopotów. Warto też ten fakt zgłosić policji. Numer alarmowy to 112 lub 997. Bezpośredni numer telefonu do rawickiej komendy: 47/772-72-00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE