Reklama

Gmina Jutrosin przejmuje dworzec PKP i drogę przy nim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Gmina Jutrosin przejmuje dworzec PKP i drogę przy nim - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutrosińscy radni wyrazili zgodę, by gmina przejęła nieodpłatnie od PKP S.A. dawny budynek dworca kolejowego wraz z innymi kolejowymi obiektami i terenem przyległym.

Wartość rynkową przejmowanych nieruchomości wyceniono na blisko 200 tysięcy złotych.

W połowie kwietnia będziemy podpisywali akt notarialny - informuje burmistrz Romuald Krzyżosiak. - Przede wszystkim chcielibyśmy doprowadzić lokal, znajdujący się na dole budynku dworca - dawną poczekalnię i kasę biletową - do stanu używalności - zapowiada. - Na pewno podejmiemy działania zabezpieczające przed dalszym popadaniem dworca w ruinę. W obecnych czasach gminie są potrzebne lokale o różnym przeznaczeniu, co pokazała chociażby ostatnia zbiórka darów dla Ukraińców - nie mamy bowiem gdzie różnych przedmiotów magazynować - dodaje.

Burmistrz Jutrosina zaznacza, że na górze nadal będą mogli mieszkać lokatorzy, którzy obecnie zajmują gmach byłego dworca.

Oprócz budynków dworca PKP w Jutrosinie, gmina stanie się też właścicielem drogi za torami.

Także w tym przypadku zastanowimy się, jak zagospodarować ten teren. Na razie leży tam gruz. Trzeba to będzie uprzątnąć. Na pewno jednak i ten teren - utwardzony - przyda się gminie - dopowiada Romuald Krzyżosiak.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE