Reklama

Kolejny etap budowy ścieżki Rawicz - Osiek. Utrudnienia w Rawiczu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Malwina Urbanowicz

Kolejny etap budowy ścieżki Rawicz - Osiek. Utrudnienia w Rawiczu - Zdjęcie główne

foto Malwina Urbanowicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niebawem zamknięte zostanie skrzyżowanie przy Tesco - gdzie budowane jest rondo - oraz przejazd kolejowy na ul. Kamińskiego. Kierowcy muszą liczyć się z objazdami.

Reklama

Trwa budowa ronda u zbiegu ulic Kamińskiego oraz 17 Stycznia. Inwestycja rozpoczęła się z 1 września. Na obecną chwilę zamknięte są drogi podporządkowane - Kamińskiego oraz 17 stycznia, więc kierowcy mogą jechać tylko wzdłuż plant ulicą Wały Powstańców Wielkopolskich. Z informacji podanych przez Centrum Informacji Burmistrza całe skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu w ostatniej fazie budowy ronda. Ma to nastąpić pod koniec października i trwać około 10 dni. 

Budowa ścieżki Rawicz - Osiek. Prace na przejeździe

W niedalekiej odległości od ronda - na ulicy Kamińskiego już niedługo ma rozpocząć się kolejna inwestycja drogowa. Będzie przebudowywany przejazd kolejowy przechodzący przez tę ulicę. Jest to inwestycja realizowana w ramach budowy ścieżki rowerowej Rawicz - Osiek

Ścieżka będzie biegła przez przejazd i, aby tworzyć jednolitą całość na ten odcinek, zostało podpisane porozumienie z PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. na przebudowę całego przejazdu - zarówno ścieżki, jak i nawierzchni drogi. Na remont przejazdu w jezdni starostwo dołoży PKP 15 tys. zł - informuje starosta rawicki Adam Sperzyński.

Jak przekazuje włodarz powiatu, w ramach porozumienia miedzy wykonawcami, prace zostaną powierzone firmie wyłonionej przez PKP. Termin rozpoczęcia prac jest ustalony między 20 a 30 października. Mają potrwać około 10 dni, z czego przez 2-3 przejazd ma być zamknięty. W tym czasie mają być układane nowe podkłady i tory. Jak zapewnia starosta termin, nie jest przypadkowy, bo wiąże się z planowanym zakończeniem dostaw do cukrowni w Miejskiej Górce.

Umowa na budowę ścieżki została aneksowana do 30 listopada, więc wszystkie prace i realizacja tego zadania zostaną zakończone w całości w wyznaczonym terminie - mówi Adam Sperzyński. 

Budowa ronda przy byłym markecie Tesco. Utrudnienia dla kierowców 

Jak przekazuje starosta, rondo na Kamińskiego jest wykonywane na zlecenie gminy Rawicz, w ramach odrębnego zadania, ale tworzy całość z budowaną ścieżką rowerową. Adam Sperzyński informuje, że w założeniu obie inwestycje powinny zakończyć się w podobnym terminie. Ścieżka przechodzi przez obszar ronda. więc zgranie obu inwestycji jest ważne. 

Rozmawiałem o tym z panem burmistrzem Szybajem i jest to uzgodnione - dodaje Sperzyński.

W związku z zamknięciem czasowym całego placu budowy ronda oraz nakładającymi się w terminie pracami na przejeździe kolejowym, wyznaczony został objazd po placu przy nieistniejącym już markecie Tesco. O tym więcej TUTAJ.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy