Reklama

Konkursy na dyrektorów w dwóch szkołach. Gdzie?

Opublikowano:
Autor:

Konkursy na dyrektorów w dwóch szkołach. Gdzie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Powiatu Rawickiego ogłosił dwa konkursy na stanowiska dyrektorów: w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu oraz w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Rawiczu.

Zarząd Powiatu Rawickiego ogłosił dwa konkursy na stanowiska dyrektorów: w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu oraz w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Rawiczu.

Dlaczego władze powiatu ogłosiły konkursy?

Powodem rozpoczęcia procedury rekrutacyjnej jest kończąca się w tym roku 5-letnia kadencja obu dyrektorów. Wcześniej konkursy odbyły się w kwietniu 2017 roku, nowi szefowie objęli swoje stanowiska w sierpniu.

Pięć lat temu nie było ofert w konkursie na dyrektora ZS im. Jana Pawła II

W ogłoszonym w 2017 roku konkursie nie wpłynęła żadna oferta na dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II i funkcję tę powierzono Marcie Rzepeckiej. 

Wcześniej była wicedyrektorem Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, a od 2003 roku uczy matematyki w szkole podstawowej i gimnazjum. Wcześniej pracowała w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym we Wrocławiu oraz szkole filialnej w Pogotowiu Opiekuńczym w Łaszczynie. Na stanowisku szefowej placówki zastąpiła Barbarę Danielczyk, wieloletnią dyrektor szkoły, która przeszła na emeryturę.

Dyrektor część kadencji spędził na zwolnieniu chorobowym

Z kolei, w konkursie na dyrektora ZSZ wpłynęły dwie oferty, a komisja wybrała tę przygotowaną przez Piotra Mośka, który wcześniej był wieloletnim dyrektorem niestniejącego juz Gimnazjum w Sierakowie.

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu - Piotr Mosiek - od początku 2020 roku był na zwolnieniu chorobowym. Tuż przed rozpoczęciem minionego roku szkolnego złożył wniosek o skierowanie go na roczny urlop dla poratowania zdrowia. Wówczas organ prowadzący, czyli Powiat Rawicki, zdecydował, że szkołą pokieruje dotychczasowa wicedyrektor Daria Jagła, która - przez cały czas zastępowała swojego szefa.

Do kiedy można składać oferty?

Zainteresowani objęciem funkcji dyrektora mogą składać swoje oferty do 31 marca do godziny 15.00 - w siedzibie starostwa powiatowego (Rynek 17) lub wysyłając je listem poleconym. 

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym, telefonem kontaktowym.

Szczegółowe informacje na temat konkursów są dostępne TUTAJ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy