Reklama

Miejska Górka. Zmienią się dyrektorzy w dwóch szkołach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół w Miejskiej Górce

Miejska Górka. Zmienią się dyrektorzy w dwóch szkołach? - Zdjęcie główne

Obecnie placówką w mieście kieruje Jolanta Hryniowska | foto Zespół Szkół w Miejskiej Górce

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Miejskiej Górki ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce oraz Zespołu Szkół w Dłoni.

Na początku maja burmistrz Miejskiej Górki wydał dwa zarządzenia w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowisko: dyrektora Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce oraz dyrektora Zespołu Szkół w Dłoni. Zainteresowani mogą składać oferty do 27 maja 2022r..

Jolanta Hryniowska jest dyrektorem dwie kadencje. Będzie kolejna?

W skład Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce wchodzą: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, Liceum Ogólnokształcące, Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Branżowa Szkoła I Stopnia.

Wcześniej Hryniowska była nauczycielem, a następnie dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Miejskogóreckiej szkole szefuje już drugą kadencją i zamierza też złożyć ofertę w ogłoszonym właśnie konkursie.

- Lubię swoją pracę. Staramy się tak funkcjonować, by nie tyko uczyć, ale aby uczniowie jak najlepiej szkołę wspominali. Dyrektor sam jednak nie zrobi nic. Jak się ma - tak jak ja - fajnych współpracowników i dobre relacje z organem prowadzącym, to "można ten wózek ciągnąć - komentuje Jolanta Hryniowska.

Najpierw powierzenie obowiązków, teraz konkurs

Szkołą w Dłoni od ubiegłego roku kieruje nauczycielka chemii Anna Możejko. Obowiązki szefowej placówki powierzono jej po tym, jak poprzedni dyrektor - Arnold Ratajski - zdecydował się wziąć udział w konkursie na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu i wygrał go.

 - Pani Możejko ma kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą i wyraziła zgodę na naszą propozycję - informował wówczas burmistrz Karol Skrzypczak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy