Reklama

Mateusz Gliniany rozpoczyna radioterapię

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook "Biegiem po życie"

Mateusz Gliniany rozpoczyna radioterapię - Zdjęcie główne

foto Facebook "Biegiem po życie"

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 37-latek walczy z guzem mózgu. Wspierają go nie tylko najbliżsi, ale także spore grono osób, które już zasiliło konto zbiórki na jego leczenie, a także organizuje dla niego różne wydarzenia charytatywne.

Rawiczanin Mateusz Gliniany w styczniu usłyszał okrutną diagnozę. Ten młody, aktywny i dotąd zdrowy mężczyzna ma guza mózgu - glejaka wielopostaciowego IV stopnia. Rodzina 37-latka nie zamierza jednak się poddać. Szansą na powrót do zdrowia jest kosztowna terapia w Niemczech. Zbiórka pieniędzy rozpoczęła się 15 lutego. W planie było zgromadzenie około 200 tys. zł w dwa miesiące. Cel już prawie został osiągnięty, bo do dziś (27 lutego 2023r.) na koncie fundacji siepomaga.pl jest 206 tys. 727 zł (czyli 88,33%).

Mateusza Glinianego czekają trudne tygodnie

Informacje o aktualnym stanie zdrowia, zbiórkach i akcjach dla Mateusza znajdują się na Facebooku, na profilu "Biegiem po życie". Nazwa nie jest przypadkowa, bo główną pasją całej rodziny jest właśnie bieganie.

Dziś (27 luty) rodzina Mateusza Glinianego zamieściła na tym profilu komunikat o początku leczenia. 

- No i rozpoczynamy od dziś Maraton... 6 tygodni radioterapii, co daje Nam 42 dni. 1dzien to 1 km.... 💪🔥 Bez walki się nie poddajemy... Mateusz już na Oddziale. Wszystkim Gorąco Dziękujemy za Wsparcie ♥️ - zaznacza Dagmara Gliniany.

Oczywiście trzymamy mocno kciuki i czekamy na dobre wiadomości.

Mateusza wspierają nie tylko rawiczanie, ale także przyjaciele i znajomi z zakładu poligraficznego Netbox w Gostyniu, którzy doskonale go znają i również uznali, że na taki "wyrok" nie zasłużył! Postanowili pomóc, angażując się całym sercem. By wesprzeć finansowo jego zbiórkę wspólnie z Wielkopolską Grupą Poszukiwawczą SIRON oraz grupą Aktywne Nordic Walking Gostyń organizują charytatywną akcję „Aktywnie dla Mateusza”.

Pani Zosia Wojtera także potrzebuje pomocy

Mateusz Gliniany nie jest jednym mieszkańcem powiatu, który walczy z glejakiem. W głowie 51-letniej bojanowianki, Zofii Wojtery, także wykryto guza. Początkowo wydawało się, że operacja jego wycięcia będzie wystarczająca. Niestety, wynik badania histopatologicznego zmienił wszystko, bo guzek okazał się złośliwym glejakiem. Panią Zosię Wojterę też czeka trudne leczenie oraz poważna operacja, na którą cały czas trwa zbiórka pieniędzy. 

Pieniądze na leczenie Zofii Wojtery można wpłacać za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Wystarczy wejść TUTAJ
Na Facebooku trwają także licytacje na rzecz pani Zosi. Są dostępne TUTAJ
 
W pomoc zaangażowało się lokalne środowisko. W minioną sobotę odbył się chociażby charytatywny turniej w siatkówkę dedykowany pani Zofii.
 
Trwa także zbiórka na leczenie Macieja Basińskiego - więcej TUTAJ.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE