reklama

Motoryzacyjnie i militarnie w Bojanowie (ZDJĘCIA, FILM)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościBardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się dzisiejsza (3.05.2023) impreza w bojanowskim parku. Mieszkańcy gminy i okolic mieli okazję obejrzeć "stare" auta i motocykle oraz rekonstrukcję historyczną.

W Bojanowie 3 maja także obchodzono uroczyście i oficjalnie - była msza święta i złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą, ale nie zapomniano także o atrakcjach dla mieszkańców. Po południu sporo się działo w okolicy Amfiteatru im. Mieczysława Stoora. Tam piknik militarny połączono z Rekreacyjną Imprezą Motocyklową.

Prawdziwe motoryzacyjne perełki na pikniku militarnym w Bojanowie

W rajdzie wzięły udział motocykle i samochody nie młodsze niż 1990 (rok produkcji). Do Bojanowa dotarło 51 pojazdów. Najstarszym motocyklem był ten należący do Waldemara Krupki, wyprodukowany w 1953, z kolei autem - GAS z 1956 roku, którym przyjechała Agnieszka Prałat.
Można było podziwiać prawdziwe perełki, a wśród nich zadbane fiaty 126 i 125 p, trabanty, polonezy, mercedesy, czy perfekcyjnie odrestaurowane volkswageny.
 
- Świetna impreza, dużo się dzieje, pyszna grochówka, warto było w ten sposób spędzić dzień - przyznawali uczestnicy wydarzenia.
Pojazdy wyruszyły w liczącą około 20 kilometrów trasę po gminie. Ich ekipy miały do wykonania 25 różnych zadań. Trzeba było między innymi odczytać tabliczki pamiątkowe znajdujące się na określonych obiektach, zdobyć pieczątki od sołtysów, odwiedzić ciekawe miejsca w poszczególnych wioskach. Kto poradził sobie najlepiej i najszybciej wrócił na metę?

Samochody

  • I miejsce - Adam Staśkiewicz
  • II miejsce - Roman Piotrowski
  • III miejsce - Darwin Laskowski
Motocykle

  • I miejsce - Mateusz Skrzypczak
  • II miejsce - Leszek Derlatko
  • III miejsce - Jarosław Jankowski

Strzelanina w bojanowskim parku

Oprócz aut, w parku stanęły także stoiska z różnego rodzaju militariami. Można było wziąć udział w wojnie mini czołgów, obejrzeć pokaz żołnierskiej szermierki, czy przjechać się wojskowymi pojazdami. Dla wszystkich przygotowano także poczęstunek w formie wojskowej grochówki.

Największą atrakcją była jednak rekonstrukcja przygotowana przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej w Bojanowie przy pomocy innych zaprzyjaźnionych grup. Inscenizacja nawiązywała do początków bitwy pod Budziszynem (ostania udana ofensywa wojsk niemieckich w czasie II wojny światowej, trwała od 21 do 26 kwietnia 1945 roku). Było emocjonująco i bardzo głośno. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE