Reklama

Rawicz. Statuetki Niedźwiedzia dla pracowników szpitala. Za walkę z koronawirusem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik podziękował załodze szpitala za odważną i ofiarną pracę oraz niesienie pomocy na pierwszej linii walki z Covid-19. Symbolem wdzięczności są Statuetki Niedźwiedzia - przyznawane za zasługi dla gminy.

Wniosek o docenienie załogi szpitala, który od listopada 2020 do czerwca 2021 roku działał jako placówka covidowa, do burmistrza Rawicza złożyło stowarzyszenie "Silny Region" - niespełna trzy miesiące po ogłoszeniu w Polsce stanu epidemii Covid-19.

"Kilka miesięcy temu mieszkańcy naszego kraju stanęli w obliczu niespotykanego dotąd zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa. Na pierwszym froncie walki stanęli pracownicy szpitala (…). Nie sposób nie docenić ich pracy, która w tym czasie stała się  dla nich dodatkowo wyzwaniem i zagrożeniem dla nich samych" - przypomniał uzasadnienie wniosku przewodniczący kapituły przyznającej wyróżnienie i jednocześnie szef rady miejskiej - Marek Przybylski. 

Statuetki Niedźwiedzia dla pracowników szpitala. Burmistrz: „Jesteście dla mnie bohaterami”

Statutetki Niedźwiedzia - w dowód uznania i podziękowania za odważną i ofiarną pracę oraz niesienie pomocy na pierwszej linii walki z pandemią Covid-19 - pracownikom szpitala przyznała specjalnie powołana kapituła. Choć wniosek rozpatrzono już dawno, dopiero dziś (3 czerwca) odbyła się gala uhonorowania załogi rawickiej lecznicy, w której wzięli udział także gminni i powiatowi samorządowcy.

Do dziś w Polsce odnotowaliśmy ponad 6 mln przypadków koronawirusa. Ponad 120 tysięcy osób zmarło. I te liczby byłyby o wiele większe, gdyby nie było was, waszego poświęcenia, pracy przez całą dobę, pracy w kombinezonach, gotowości o każdej porze - zwrócił się do medyków burmistrz Grzegorz Kubik.

Podkreślił, że w trudnym dla wszystkich czasie walki z pandemią, byli największą ostoją systemu opieki zdrowotnej.

I bohaterami dla ludzi, którzy często tracili nadzieję, a wy ją z powrotem dawaliście. Byliście często jedyną i ostatnią osobą, która towarzyszyła w drodze między życiem a śmiercią - mówił burmistrz Rawicza. - Nawet w największych koszmarach nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, co państwo przeżywali w szczycie pandemii i nie ma takiej nagrody, która mogłaby wyrazić nasze społeczne uznanie. (...) Dla mnie i dla mieszkańców gminy Rawicz jesteście bohaterami. 

Statuetki Niedźwiedzia wręczono przedstawicielom czterech grup pracowników zatrudnionych w szpitalu. W imieniu lekarzy, wyróżnienie odebrali Tomasz Zawada oraz Dominika Orłowska-Kaczmarek. Pielęgniarki, fizjoterapeutów i opiekunów medycznych podczas gali reprezentowali - Elżbieta Olejniczak, Iwona Kmita i Robert Giezek, natomiast ratowników medycznych - Zbigniew Leciejewski i Artur Jankowski. Zaś w imieniu pracowników administracji, statuetki odebrali Katarzyna Turbańska i Maciej Komisarski. 

Prezes szpitala: „Pandemia to był trudny czas dla wszystkich”

Prezes szpitala Tomasz Paczowski podziękował pracownikom za trud codziennej, ciężkiej pracy, a burmistrzowi za jej dostrzeżenie.

Pandemia to był trudny czas dla wszystkich, ale to wszystko, co wymieniał pan burmistrz, robicie na co dzień - nie tylko w covidzie. To są 24 godziny ciężkiej pracy, wyrzeczenia kosztem domowego ogniska - zwrócił się do swoich pracowników Tomasz Paczkowski. 

Podkreślił, że w ekstremalnie trudnym okresie, jakim był czas pandemii, załoga szpitala zdała egzamin na piątkę i codziennie stara się, by opieka nad pacjentami była jak najlepsza, a mieszkańcy ziemi rawickiej czuli się bezpiecznie.

Natomiast, starosta Adam Sperzyński - wyrażając uznanie dla pracowników służby zdrowia - przypomniał październik 2020 r., kiedy ówczesny wojewoda zdecydował o przekształceniu szpitala w placówkę leczącą wyłącznie pacjentów z koronawirusem. Taki stan utrzymywał się aż do czerwca 2021 roku, kiedy szpital odmrożono.

Powiem szczerze, że kiedy przyszło nam z panem prezesem stanąć przed kamerą i tę informację obwieścić wszystkim - nie było to łatwe - przyznał włodarz powiatu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy