Reklama

„Nasza Krysia. Taka była”. Wystawa poświęcona Krystynie Łybackiej

Opublikowano: pon, 24 maj 2021 16:00
Autor: | Zdjęcie: R. Krzyżosiak

„Nasza Krysia. Taka była”. Wystawa poświęcona Krystynie Łybackiej - Zdjęcie główne

foto R. Krzyżosiak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W holu centrum kultury czynna jest wystawa fotograficzna „Nasza Krysia. Taka była”. Poświęcona jest pamięci pochodzącej z tego miasta Krystyny Łybackiej, byłej posłanki i minister edukacji.

- Była to przede wszystkim ciepła, serdeczna i nie stwarzająca dystansu osoba. We wszystkich sprawach widziała przede wszystkim ludzi i ich problemy. Była pełna optymizmu, energii i zawsze potrafiła znaleźć dobre wyjście z trudnej sytuacji tak, aby nikogo nie urazić. O sobie mówiła bardzo mało, co moim zdaniem wynikało z jej skromności - wspomina Krystyna Konieczna, dyrektor centrum, które przygotowało wystawę. 

Na ekspozycji zgromadzono zdjęcia dokumentujące liczne pobyty Krystyny Łybackiej w rodzinnym Jutrosinie - m.in. podczas dożynek powiatowych, przekazania auta strażackiego czy spotkań z dziećmi i młodzieżą oraz mieszkańcami miasta. Przedstawiają ją jako kobietę, polityka, osobę aktywną, pełną emocji, zaangażowaną i działającą wśród ludzi i dla ludzi. Jest tam Krystyna Łybacka przemawiająca, oficjalna, uśmiechnięta, zatroskana, a nawet… zaczytana.

- Jako Jutrosinianka dobrze widziała i rozumiała potrzeby lokalne. Z dumą mówiła o swoim pochodzeniu i podkreślała, że „Jutrosina nie kocha się za coś” - dodaje Krystyna Konieczna.

Ekspozycję można oglądać przez najbliższe tygodnie w centrum kultury, ale nie tylko. Dostępna jest również on-line na stronie internetowej centrum.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.