Reklama

Podziękowali byłemu komendantowi policji za współpracę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Rawicki

Podziękowali byłemu komendantowi policji za współpracę - Zdjęcie główne

foto Powiat Rawicki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas marcowej sesji rady powiatu rawickiego włodarze podziękowali Radosławowi Matysiakowi za wieloletnią współpracę.

Reklama

Inspektor Radosław Matysiak od samego początku służby w policji był związany z rawicką jednostką. To w niej, w 1992 roku, rozpoczął zdobywanie wiedzy i doświadczenia. Od 2007 roku pełnił funkcję naczelnika wydziału kryminalnego, w 2014 awansował na stanowisko pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu, aby w 2016 roku przejąć dowodzenie jednostką. W tym roku zdecydował, że czas już na emeryturę. Jego uroczyste i oficjalne pożegnanie miało miejsce w lutym w rawickim ratuszu.

Ostatnio, były już komendant był gościem władz powiatu na sesji rady. Starosta rawicki Adam Sperzyński wraz z przewodniczącym rady powiatu, Romanem Sidorem podziękowali mu za wieloletnią współpracę. 

Jak Radosławowi Matysiakowi współpracowało się z samorządowcami?

- Bardzo dobrze - i to ze wszystkimi. Można było na nich liczyć. We współpracy z samorządami realizowany był program wymiany naszej floty samochodów, w systemie pół na pół. Cieszę się, że ta współpraca tak wyglądała. Samorządowcy dołożyli swoją cegiełkę do poprawy bezpieczeństwa w powiecie - mówił Radosław Matysiak w lutym tego roku w rozmowie z "Życiem Rawicza". 

Co były już komendant zamierza robić na emeryturze?

- Moim hobby jest modelarstwo lotnicze. Myślę, że popracuję popołudniami czy wieczorami przy modelach. Lubię też poczytać o lotnictwie. Jestem również członkiem Aeroklubu Ostrowskiego - latam na szybowcach. Wierzę, że troszkę więcej czasu spędzę w powietrzu. Będę latał, dopóki zdrowie pozwoli. Chcę też nauczyć się języka francuskiego. W przeszłości poznałem podstawy, teraz chcę się w nim porozumiewać - powiedział Radosław Matysiak. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE