Reklama

Przetarg na budowę nowego przedszkola ogłoszony

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: udostępnione przez Gminę Rawicz

Przetarg na budowę nowego przedszkola ogłoszony - Zdjęcie główne

foto udostępnione przez Gminę Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę nowoczesnego przedszkola na terenach po byłych ogródkach działkowych przy stacji kolejowej w Rawiczu.

Inwestycja została podzielona na dwie części. Pierwsza i największa część przetargu dotyczy budowy przedszkola wraz z wyposażeniem, zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą towarzyszącą. Druga część obejmuje kompleksowy nadzór inwestorski nad inwestycją. Obiekt ma powstać w Rawiczu, na terenie, na którym niegdyś znajdowały się ogrody działkowe (zdjęcie poniżej).

Wykonawca będzie również odpowiedzialny za opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień i pozwoleń oraz zakup, dostawę i montaż kompletnego wyposażenia przedszkola. 

 - Do tej pory niektóre gminne obiekty były adaptowane na potrzeby przedszkoli, co wiązało się z określonymi ograniczeniami. Teraz budynek od A do Z zostanie zaprojektowany dla potrzeb najmłodszych. Z perspektywy gminnej oświaty i poprawy warunków opieki nad dziećmi to będzie inwestycja przełomowa - mówi Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza.

Jak dodaje, inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie pozyskane na nią pieniądze zewnętrzne. Gmina Rawicz pozyskała na budowę przedszkola blisko 18 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Zgodnie z planami, przedszkole ma być gotowe na przełomie 2024 i 2025 roku. 

Zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 3 lutego. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej gminy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE