Reklama

Rawicka Akademia Żużla, nowe ceny biletów i ambitny cel. Co słychać w Metalice Recycling Kolejarzu Rawicz?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Rawicka Akademia Żużla, nowe ceny biletów i ambitny cel. Co słychać w Metalice Recycling Kolejarzu Rawicz? - Zdjęcie główne

Rawicka Akademia Żużla dysponuje już sprzętem | foto D. Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz bliżej do rozpoczęcia sezonu 2. Ligi Żużlowej. Na rawickim Florku zrobiło się gwarno.

W ostatnich dniach na rawickim owalu trenowali wszyscy zawodnicy miejscowej ekipy, w tym obcokrajowcy. W piątek, na stadionie zameldowali się także zawodnicy z Orła Łódź. Rad i wskazówek udzielał Adam Skórnicki - trener ekipy z Łodzi. Będzie się on także zajmował Rawicką Akademią Żużla. Zainteresowanie jest nią spore, a motocykle na adeptów żużla czekają.

Dzieciaki już jeżdżą. W Akademii jest już 35 osób - w wieku od 6 do 15 lat. Większość pochodzi z Rawicza i okolic. Będziemy też mieli nowego trenera, który zajmie się pracą z tymi adeptami - podkreśla Sławomir Knop, prezes Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz. - Widzę, że chłopacy mają zacięcie i smykałkę. Jeśli z tych trzydziestu trzech będzie wychowankami, to będzie dobrze - dodaje. 

Zmiany 

Sporo prac jest prowadzonych na „Florku”. Powstają garaże dla zawodników. Od podstaw powstał budynek, w którym będzie można kupić gadżety rawickiego klubu. Znajdzie się on tuż za bramą stadionu. Nie zabraknie szalików, koszulek czy parasolek. Łącznie, chętni będą mogli nabyć 30 różnych rzeczy. Będą one także sprzedawane poprzez stronę internetową klubu.

Wiele się działo także na torze. Została dowieziona nowa nawierzchni.

Podnieśliśmy o pół metra drugi łuk. Tor się zmienił i trzeba się będzie do niego na nowo dopasować. Mamy też swojego tunera - Jacka Rempałę. Będzie nam dopasowywał sprzęt do naszego toru - podkreśla sternik klubu.

Z kolei, klubowym „majstrem” został Maciej Jąder, dotychczasowy mechanik Jasona Doyle’a.

Żużel w Rawiczu. Ceny biletów i karnetów

Znane już są ceny wejściówek oraz karnetów na najbliższy sezon. Bilet normalny będzie kosztował 35 zł, ulgowy - 25 zł (dla kobiet, studentów do 26 roku, emerytów i rencistów). Wejściówka dla dzieci od 10. roku życia - po okazaniu ważnej legitymacji żużlowej - wyniesie 10 zł. Dzieci do 10. roku życia wstęp na stadion będą miały bezpłatny.

Bilet VIP będzie kosztował 300 zł. Kupujący go otrzyma, m.in. program, miejsce w specjalnej strefie oraz catering. O jedzenie zadba kucharz, będzie tam piec do pizzy, a także pojawią się zawodnicy, którzy w danym meczu nie załapią się do składu.

Chętni mogą nabyć także karnety. Będą obowiązywały wyłącznie na rundę zasadniczą. W momencie awansu do rundy play-off kibice z karnetami otrzymają 10% rabatu na zakup biletu. Karnety na siedem spotkań będą w cenie: 175 zł - normalny, 125 zł - ulgowy, 50 zł - dzieci, VIP zł - 2.000 zł. Karnety są już do nabycia na stronie internetowej klubu, a także na stadionie w godzinach otwarcia biura: 9.00-15.00. 

Ceny wejściówek są wyższe niż w minionym roku. Jednak, jak podkreślają władze rawickiego klubu, nadal będzie panowała rodzinna atmosfera, a dla dzieci przewidziano darmowy popcorn, watę cukrową, bańki mydlane oraz animacje dla najmłodszych. Nie zabraknie konkursów w trakcie meczów dla kibiców, a po trybunach będzie się przechadzała nowa maskotka drużyny.

Ambitny cel 

Sławomir Knop wierzy w zespół, który stworzył w Rawiczu w sezonie 2022.

Celem jest awans do I ligi. Żużlowcy muszą podołać temu zadaniu. Nigdy tak dobrego sprzętu, jak mają obecnie, nie mieli - podkreśla prezes.

Uważa, że nie tylko seniorzy będą stanowili o sile klubu, ale swój znaczący wkład do dorobku ekipy wniosą młodzieżowcy, wśród których są Wiktor Przyjemski, Krzysztof Sadurski czy Steven Goret. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE