Reklama

Rawicz Mobile - czyli miejskie informacje w telefonie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rawicz Mobile - czyli miejskie informacje w telefonie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rawicz Mobile to bezpłatna aplikacja na telefon. Zawiera wiele przydatnych informacji, za jej pomocą można również załatwić swoje sprawy w urzędzie miejskim.

Nowoczesne aplikacje na urządzenia przenośne, smartfony, czy tablety, ułatwiają organizację i oszczędzają czas, bo nie trzeba wyszukiwać potrzebnych nam informacji w internecie, a wystarczy "kliknąć" własnie w jej logo.  Od niedawna gmina Rawicz ma również swoją aplikację pod nazwą Rawicz Mobile. Można ją pobrać za darmo.

W aplikacji Rawicz Mobile można znaleźć aktualne wiadomości z gminy, także informacje na temat miejsc, które warto zobaczyć oraz wykaz aptek, placówek medycznych czy punktów gastronomicznych. Zawiera kalendarz wydarzeń oraz informacje niezbędne dla mieszkańca, czyli chociażby rozkład komunikacji miejskiej oraz komunikaty Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu o przerwach w dostępie do wody, czy stan jakości powietrza oraz pogodę.

Za jej pośrednictwem można też zgłosić sprawę w urzędzie.

- Dziś każdy posiadacz smartfona ma co najmniej kilka lub kilkanaście aplikacji mobilnych, które usprawniają codzienne funkcjonowanie. Miejska aplikacja ma usprawnić komunikację z urzędem, być kolejnym punktem informacji. Rawicz Mobile to nie tylko jednostronna komunikacja gminy z mieszkańcami, ale również każda mieszkanka, czy mieszkaniec będą mogli poprzez aplikację bezpośrednio zgłaszać usterki, awarie czy problemy. Mówiąc wprost, jeśli ktoś stoi w miejscu, gdzie doszło do awarii, może od razu w aplikacji wysłać zgłoszenie i zaznaczyć precyzyjną lokalizację problemu - wyjaśnia burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik.  

- Do aplikacji cały czas dodawne są nowe informacje. Będziemy ją pilotować, brać pod uwagę podopowiedzi mieszkańców - mówi burmistrz Grzegorz Kubik i zachęca do korzystania z Rawicz Mobile.

Aplikacja dostosowana jest do obsługi przez osoby ze szczególnymi potrzebami. Jej koszt został finansowy z projektu „Pilotażowe wdrożenie inteligentnych i innowacyjnych rozwiązań Human Smart City dla miasta Rawicza z uwzględnieniem założeń Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Rawicz”. W ramach projektu gmina sfinansowała również zakup miejskiego monitoringu oraz czujników jakości powietrza. 

Aplikację Rawicz Mobile można bezpłatnie pobrać w sklepach Google Play oraz App Store na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE