Reklama

Rawicz. Zmiany personalne w parafiach. Wikariusz odchodzi z "białego" kościoła

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela/archpoznan.pl

Rawicz. Zmiany personalne w parafiach. Wikariusz odchodzi z "białego" kościoła - Zdjęcie główne

Ks. Michał Szymandera | foto D. Bela/archpoznan.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiany w dwóch rawickich parafiach. Z "białego" kościoła do fary trafia ks. Michał Szymandera. Z kolei, ks. Patryk Nachaczewski będzie wikariuszem w Kościanie.

Reklama

Od 1 grudnia 2022 - w rawickiej farze - posługę kapłańską pełnili: ks. proboszcz Wojciech Prostak i ks. wikariusz Arkadiusz Swat, wspierani przez proboszcza seniora, ks. Józefa Podemskiego. Posługę zakończył tam ks. Patryk Nachaczewski. Wierni pożegnali go w trakcie mszy świętej, która odbyła się 27 listopada. Wtedy nie było jednak jasne, do jakiej parafii trafi były wikariusz.

Znana jest już decyzja arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego dotycząca ks. Nachaczewskiego. Ks. Patryk Nachaczewski został wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kościanie. Z kolei z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu do sąsiedniej parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP trafi ks. Michał Szymandera, pochodzący z parafii pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu. Posługę w Rawiczu rozpoczął 1 lipca 2022 roku. Parafia pw. św. Andrzeja Boboli była pierwszą, w której służył. 

Obaj księża rozpoczną pracę duszpasterską w nowych miejscach 1 lutego 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE