Reklama

Sale gimnastyczne w szkołach prowadzonych przez Powiat Rawicki zostaną przebudowane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB ZSZ Rawicz

Sale gimnastyczne w szkołach prowadzonych przez Powiat Rawicki zostaną przebudowane - Zdjęcie główne

foto FB ZSZ Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki funduszom zewnętrznym, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu i Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie prawdopodobnie już we wrześniu będą korzystać z wyremontowanych sal gimnastycznych.

Obydwie rawickie szkoły w ostatnim czasie przechodzą niemałe zmiany związane z bazą dydaktyczną. Przed nimi kolejne remonty, tym razem sal gimnastycznych.

Powiat przebuduje sale gimnastyczne w Bojanowie i Rawiczu

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu 4 listopada 2022 roku oficjalnie otwarto nowy budynek dydaktyczno-warsztatowy. Dzięki temu uczniowie nie muszą już chodzić na zajęcia dydaktyczne do budynków położonych w innych cześciach miasta. Wyjątkiem są lekcje wychowania fizycznego. Szkolna sala gimnastyczna może pomieścić niewielką liczbę osób, dlatego część zajęć odbywa się m.in. w sali liceum. Ponieważ nowy budynek dydaktyczny przylega do ściany sali gimnastycznej, trzeba było zamurować w niej część okien. W efekcie zaburzona została cyrkulacja powietrza, a co za tym idzie wprowadzono limit osób przebywających na sali. Planowana inwestycja ma rozwiązać ten problem.

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie trwa właśnie remont jednego z budynków. Wymieniane są okna, remontowana klatka schodowa, montowane jest także centralne ogrzewanie i system przeciwpożarowy. Dodatkowo gmach zostanie ocieplony. 

Kolejną inwestycją, którą powiat przeprowadzi w szkołach z Bojanowa i Rawicza jest przebudowa, a właściwie termomodernizacja sal gimnastycznych. Do dziś (07.03.2023) składać można oferty w przetargu na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Pieniądze pozyskano z funduszy norweskich i programu inwestycji strategicznych Polski Ład. 

"Największa szkoła w powiecie odzyskuje blask"

Jeśli przetarg wyłoni wykonawcę to prace remontowe w ZSZ w Rawiczu mogą zacząć się już w kwietniu. Remonty to kolejne utrudnienia w funkcjonowaniu szkoły, ale Daria Jagła, dyrektor placówki, jest spokojna o organizację pracy w szkole.  

- Nareszcie największa szkoła w powiecie zaczyna odzyskiwać swój dawny blask. Zdaję sobie sprawę, że remont ten będzie wymagał od nas sporych zmian organizacyjnych, ale sporo już przeszliśmy więc i tym razem damy radę. Cieszy nas, że przyszły rok szkolny rozpoczniemy w nowej sali gimnastycznej - komentuje Daria Jagła.

Zadanie podzielone na cztery części

Zgodnie z ogłoszeniem, całość zadania została podzielona na cztery części. Część pierwsza to "Przebudowa sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z dostosowaniem p.poż". 

Zadanie obejmuje:

  • przebudowę wentylacji,
  • dostosowanie obiektu do warunków ochrony przeciwpożarowej,
  • przebudowę zespołów sanitarno- szatniowych wraz z pozostałymi pomieszczeniami,
  • przebudowę podłogi wraz z wymianą elementów stałych wyposażenia,
  • przebudowę trybuny/antresoli,
  • roboty elektryczne.
Kwota przewidziana na tę część inwestycji to blisko 2,7 mln zł.

Część druga, o nazwie "Przebudowa sali gimnastycznej Zespołu Szkół Przyrodniczo - Technicznych CKU w Bojanowie", obejmuje roboty ogólnobudowlane i elektryczne - wewnątrz i na zewnątrz budynku - oraz wykonanie podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami. Przewidziana kwota to ponad 1,1 mln zł.

Trzecia i czwarta część prztargu to pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego robót budowlanych. Część trzecia to nadzór nad przebudową sali w rawickiej "zawodówce" - zaplanowana kwota to prawie 61 tys. zł, a czwarta to nadzór nad przebudową sali w Bojanowie na ponad 20 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy