Reklama

Śledczy wyjaśniają okoliczności dwóch tragedii z piątku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Śledczy wyjaśniają okoliczności dwóch tragedii z piątku - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na jutro (28.02.2023) zostały zaplanowane sekcje zwłok dwóch mężczyzn. Jeden zmarł w pociągu, ciało drugiego odnaleziono w Karolinkach. Do obu tragedii doszło w miniony piątek.

Oba zgłoszenia wpłynęły do służb 24 lutego 2023 r. około godz. 9.00. Do Sarnowy została zadysponowana załoga karetki z Rawicza. Pilnej pomocy medycznej wymagał kolejarz w pociągu towarowym. 

- Nasza załoga otrzymała wezwanie do osoby, z którą nie było kontaktu. Otrzymała też informację, że lokomotywa zatrzyma się w pobliżu przejazdu kolejowego, niedaleko cmentarza w Sarnowie - mówi Zuzanna Sokołowska, rzecznik prasowa Szpitala Powiatowego w Rawiczu. - Po dojeździe na miejsce, podjęto medyczne czynności ratunkowe. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa trwała około godziny. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować - dodała. 

W tym samym czasie policjanci, strażacy i załoga karetki z powiatu gostyńskiego udali się do Karolinek. Tam przechodzień - w trakcie spaceru - zauważył, że w rzece Dąbroczna prawdopodobnie znajdują się zwłoki człowieka.

 

 

- Poproszono nas o pomoc w ich wydobciu. Po przybyciu na miejsce, zgłoszenie się potwierdziło. Przy użyciu kombinezonów suchych strażacy weszli bezpośrednio do rzeki Dąbroczna i wydobyli tę osobę na zewnątrz. W międzczasie dojechał zespół ratownictwa medycznego - przekazał mł. kpt. Roman Sidor, dowódca JRG Rawicz.

Odstąpiono od dalszych czynności ratunkowych ze względu na widoczne plamy opadowe. Mężczyzna już nie żył.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności obu zdarzeń.

- Jutro odbędą się sekcje zwłok obu mężczyzn. Pozwolą one ustalić przyczyny zgonów - mówi prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratora Okręgowego w Poznaniu. 

ZOBACZ TAKŻE: polecany artykuł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE