Topólka. Przeładowane busy pod lupą inspektorów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Topólka. Przeładowane busy pod lupą inspektorów - Zdjęcie główne
Autor: WITD | Opis: Inspektorzy Transportu Drogowego pracowali w Topólce

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościKierowcy jednej z firm mieli spore wydatki. W ciągu mieli do zapłaty 5.000 zł mandatów. Ich auta były przeładowane.
reklama

22 lutego inspektorzy leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu kontrolowali pojazdy na drodze krajowej nr 36 w Topólce. Zatrzymali do kontroli dwa busy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. 

Ważenie pojazdów wykazało, że były znacznie przeładowane, nawet o 1,9 t. Za umieszczenie ładunku, który spowodował przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów, kierowcy zostali ukarani mandatami i otrzymali zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszenia, czyli przeładowania towarów na inne samochody - czytamy w komunikacie WITD.

Kierowca, który przekroczył ładowność o 1,9 t, został ukarany przez inspektorów mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł. Jak informuje WITD, jego kolega z pracy, z tej samej firmy i na tym samym pojeździe, miesiąc wcześniej zainkasował od leszczyńskich inspektorów mandat w wysokości 3 tys. zł. Powód? Bus, którym jechał, był przeładowany.

reklama

Drugi kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo