22 lutego inspektorzy leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu kontrolowali pojazdy na drodze krajowej nr 36 w Topólce. Zatrzymali do kontroli dwa busy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.
Ważenie pojazdów wykazało, że były znacznie przeładowane, nawet o 1,9 t. Za umieszczenie ładunku, który spowodował przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów, kierowcy zostali ukarani mandatami i otrzymali zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszenia, czyli przeładowania towarów na inne samochody - czytamy w komunikacie WITD.
Kierowca, który przekroczył ładowność o 1,9 t, został ukarany przez inspektorów mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł. Jak informuje WITD, jego kolega z pracy, z tej samej firmy i na tym samym pojeździe, miesiąc wcześniej zainkasował od leszczyńskich inspektorów mandat w wysokości 3 tys. zł. Powód? Bus, którym jechał, był przeładowany.
Drugi kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł.
Komentarze (0)