Reklama

Co słychać u Tosi Niwczyk? Nowe informacje z Genewy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Uratuj serduszko Tosi

Co słychać u Tosi Niwczyk? Nowe informacje z Genewy - Zdjęcie główne

foto FB Uratuj serduszko Tosi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minęło 9 dni od operacji serca Tosi Niwczyk, która odbyła się w Genewie. Według ostatnich informacji przekazanych przez jej rodziców, dziewczynka została przeniesiona na nowy oddział.

W poniedziałek, 13 lutego 2023 roku, rawiczanka Tosia Niwczyk przeszła operację serca, na którą musiała uzbierać ponad 1,2 mln zł. Udało się to w rekordowym czasie 40 dni, przede wszystkim dzięki zaangażowaniu mnóstwa ludzi. 

Wzloty i upadki

Operacja, która odbyła się 9 dni temu, udała się. Lekarze wykonali całą zaplanowaną pracę. Początkowo Tosia udowadniała, że jest silną dziewczynką i mimo że nie wszystko szło po myśli lekarzy, było jasne, że wizyta 3-latki w Genewie zakończy się sukcesem. 

Tosia miała opuścić OIOM w miniony czwartek, 16 lutego, tak się jednak nie stało. W sobotę rodzice poinformowali, że do ciała małej wojowniczki wdarła się bakteria, która pokrzyżowała wszystkie plany.

Nadzieja i wątpliwości

Wczoraj, 21 lutego, późnym wieczorem, rodzice Tosi poinformowali, że dziewczynka nadal przebywa na OIOM-ie. Przekazali również, że zastosowane leczenie infekcji bakteryjnej przynosi dobre rezultaty. Wyniki badań się poprawiły.

- W ostatnich dniach nastąpił też przełom w kwestii zbierających się płynów i dziś lekarze ściągnęli Tosi dreny, co ją niebywale ucieszyło - przekazali.

Dodali, że nadal problemem jest bardzo niska saturacja. Lekarze uważają, że te parametry prawdopodobnie się poprawią, kiedy Tosia zacznie chodzić i więcej się ruszać. Dotychczas była na to zbyt osłabiona.

- Być może będzie potrzebne kolejne cewnikowanie serca, lekarze rozważają jego wykonanie w przyszłym tygodniu. Za nami bardzo trudny czas, co przed nami… trudno powiedzieć. Jak zawsze, mamy nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Pozdrawiamy i dziękujemy za otrzymywane wsparcie - podsumowali rodzice Tosi.

Nowe widoki

Dzisiaj (22 luty), tuż przed godziną 14.00, pojawiła się informacja, że Antosia została przeniesiona na zwykły oddział.

- Wciąż walczymy z niskimi saturacjami i bakteryjną infekcją krwi, wysoką gorączką, ale i cieszymy się wyjściem z intensywnej terapii. 
Na zdjęciu nasze okno w nowej sali - prawdziwie wyjrzało dziś dla nas słońce - przekazali.

Msza św. w intencji Tosi

Jak się dowiedzieliśmy, dzisiaj (22 luty) o godz.17.00 w kościele pw. św. A. Boboli w Rawiczu odprawiona zostanie msza św. w intencji Tosi - z podziękowaniem za pomyślną operację i z prośbą o szybki powrót do zdrowia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy