Reklama

Trzy nowe drogi dojazdowe do pól w gminie Miejska Górka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Miejska Górka

Trzy nowe drogi dojazdowe do pól w gminie Miejska Górka - Zdjęcie główne

foto Gmina Miejska Górka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina buduje trzy drogi dojazdowe do pól - w Oczkowicach, Rzyczkowie i Piaskach. Mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Na budowę dróg samorząd miejskogórecki otrzymał dofinansowanie z budżetu województwa wielkopolskiego wysokości 216 tys. zł.

Jak ustaliliśmy, zakończono już budowę drogi śladowej do gruntów rolnych w Oczkowicach. Jest to odcinek o długości 150 m, prowadzący do stawu. Wykonawcą zadania była firma Arkadiusza Gajewskiego AR-BRUK z Konar. Inwestycja kosztowała 37 tys. zł.

Na początku września rozpocznie się układanie nawierzchni w Rzyczkowie - na odcinku 180 m. To trakt prowadzący od drogi powiatowej w kierunku Niepartu. Wykonawcą prac także będzie firma AR-BRUK z Konar. Koszt budowy to 45 tys. zł. Natomiast, płyty potrzebne do utwardzenia dróg w Oczkowicach i Rzyczkowie kupiła gmina - za 72 tys. zł

Prace przy budowie drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Piaskach mają rozpocząć się w połowie września. Odcinek prowadzący w kierunku Dłoni (do końca obrębu Piaski) o długości 930 m i szerokości  4 m zostanie wykonany z kruszywa. Drogę będzie budowała Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Patryka Borowczyka z Krobi. Koszt inwestycji wyniesie 198 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE