Reklama

Umów się na... randkę i pomóż Antkowi. Charytatywna impreza w Bojanowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: M. Majchrowicz

Umów się na... randkę i pomóż Antkowi. Charytatywna impreza w Bojanowie - Zdjęcie główne

foto M. Majchrowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli nie macie planów na najbliższą sobotę, a chcecie się dobrze bawić i jednocześnie pomóc małemu chłopcu - warto wybrać się do Bojanowa.

Reklama

Stowarzyszenie zGRAni, Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie, Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji zapraszają na wyjątkowe wydarzenie o charakterze charytatywnym. To będzie jego druga edycja.
 
A chodzi o turniej w popularną w gminie Bojanowo grę - Mölkky lub inaczej Kręgle Fińskie. Potrzeba w niej umiejętności celnego rzucania oraz odrobiny szczęścia. W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. Trzeba jednak uważać, ponieważ przekroczenie tej liczby skutkuje obcięciem połowy punktów. Gra się na otwartej przestrzeni - na boisku, w ogrodzie, czy w parku. Spróbować może każdy, bez względu na wiek. Można grać zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. 
 
Mölkky, czyli Kręgle Fińskie, jak sama nazwa wskazuje - wywodzi się z Finlandii. Gra zaskarbiła sobie miłośników na całym świecie. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku Otwarte Mistrzostwa Polski w Mölkky odbyły się właśnie w Bojanowie, a w tym roku zorganizowano 5. rundę Grand Prix Polski, I Mistrzostwa Polski Juniorów U18 w Mölkky oraz Mistrzostwa Bojanowa Mikstów, czyli par mieszanych.

"Randka w ciemno" na boisku w Bojanowie 

- Powracamy z najlepszą formułą turniejową w Kręgle Fińskie jaką świat widział. Kończymy ze stałymi związkami i drużynami, a tego dnia wszystko się może zdarzyć. Nie wiesz, z kim Ciebie los połączy na turniej, nie wiesz jaką przyjmiesz nazwę. Jedyne, czego możesz się spodziewać to gwarantowana dobra zabawa i własny zbijak (ale cudzymi też można się zabawić, dostarczymy) - opisują żartobliwie organizatorzy wydarzenia.
"Randka w Ciemno", to bowiem turniej, podczas którego pary łączone są przy pomocy losowania. Odbędzie się w sobotę, 8 października, o godzinie 13.00 na boisku "Orlik" w Bojanowie.

W Bojanowie zagrają w Mölkky dla Antka Bartkowiaka

W minonym roku grano dla Gosi Kowalskiej i Leny Poprawskiej - bojanowianek walczących o powrót do zdrowia, zmagających się z poważnymi schorzeniami.
 
 
 
Zapisywać można się TUTAJ
 
Wpisowe w wysokości 10zł należy wpłacać na zrzutkę na leczenie chłopca - https://zrzutka.pl/myujjh wpisując w komentarzu "Imię Nazwisko - Randka w Ciemno"
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE