Reklama

W Płaczkowie płaczą nad drogą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Potrzeby w dziedzinie remontu dróg w każdej gminie są inne, niemniej w każdej jest coś do zrobienia. Jeden z mieszkańców Płaczkowa w gminie Jutrosin zastanawia się, kiedy włodarze gminy spełnią swoje obietnice i naprawią jedną z dróg w jego miejscowości.

Z redakcją skontaktował się rozgoryczony mieszkaniec Płaczkowa. Przekazał, że jedna z dróg (jadąc w kierunku Bartoszewic, skręcając tuż przed hodowlą roślinną) w Płaczkowie jest w beznadziejnym stanie. To spory problem, bo korzystają z niej mieszkańcy pobliskich domów, którzy każdego dnia muszą dojeżdżać do swoich posesji.   

- Droga jest w takim stanie, że przejeżdżając nią trzeba się mocno skupić, żeby nie rozwalić sobie podwozia - opowiada.

Dodaje, że na początku roku rozmawiał z burmistrzem Jutrosina i ten zapewniał go, że wkrótce na drodze będzie przeprowadzony remont. W związku z tym, że jej stan pogarsza się z miesiąca na miesiąc, nasz czytelnik zastanawia się, kiedy do tego remontu dojdzie.

Burmistrz zapewnia

Romuald Krzyżosiak, burmistrz Jutrosina, zapewnia, że droga będzie wyremontowana.

- Jak powiedziałem, tak będzie zrobione - zaznacza.

Wyjaśnia, że droga jest ujęta w projekcie, na który gmina dostała wsparcie z rządowego programu Polski Ład. W jego ramach modernizacji zostanie poddanych kolejnych 5,5 km dróg.

- Najpierw musimy skończyć trwające inwestycje, a następnie zajmiemy się realizacją kolejnych - podsumował.

Będzie dużo inwestycji

W ramach dofinansowań z Polskiego Ładu w gminie Jutrosin jest obecnie realizowana duża inwestycja drogowa, która objęła ponad 9 km dróg. Gmina pozyskała również pieniądze na budowę kanalizacji w Starym Sielcu oraz przebudowę drogi w Jeziorach - te dwie inwestycje są już skończone.

W kolejnym naborze rząd przyznał gminie pieniądze na kolejne modernizacje dróg, tym razem na 5,5 km. Ponadto, gmina otrzymała dofinansowanie na rewitalizację rynku oraz modernizację budynków oświatowych.

Jeszcze jeden nabór z tego programu zagwarantował gminie fundusze na budowę infrastruktury elektro-energetycznej-oświetleniowej oraz przebudowę drogi gminnej w Zaborowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy