Reklama

W Śremie skradziono lawetę. Znaleziono ją w powiecie rawickim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

W Śremie skradziono lawetę. Znaleziono ją w powiecie rawickim - Zdjęcie główne

foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osiem dni zajęło śremskim kryminalnym ustalenie, kto może odpowiadać za kradzież lawety marki TA-NO. Przyczepa ciężarowa o wartości 15 tysięcy złotych wróciła już do właściciela.

W przedostatnim dniu lutego 2023r. policjanci ze Śremu zostali powiadomieni o kradzieży lawety marki TA-NO. Laweta zniknęła z parkingu niestrzeżonego na śremskim osiedlu Jeziorany. Jej wartość została wyceniona na 15 000 złotych. 

- Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy już 6 marca namierzyli złodzieja. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Śremu, który często przebywa za granicą - opisuje podinsp. Ewa Kosińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podejrzany został zatrzymany w piątek, 10 marca.

- Mężczyzna, który był już notowany i karany za kradzieże oraz kradzieże z włamaniem, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia - dodaje policjantka.

W międzyczasie śremscy kryminalni odzyskali też lawetę. Była ukryta kilkadziesiąt kilometrów od miejsca kradzieży - na terenie powiatu rawickiego. Ciężarowa przyczepa wróciła już do właściciela.

- Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - podsumowuje oficer prasowa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE