Akcja była szczytna, ale zainicjowano ją dopiero po trzech latach. Jak czytamy w notce, na przełomie lat 1928/29 „znaczna część drzew zmarzła zupełnie. Inne ucierpiały w większym lub mniejszym stopniu, co pociągnęło za sobą dalsze stopniowe zamieranie drzew nawet takich, które w pierwszym roku po mrozach robiły wrażenie, że zdrowo przetrzymały katastrofalne mrozy”.
Jak czytamy dalej, „w interesie ogólnym i każdego właściciela sadu” jest odbudowa drzewostanu owocowego, a zacząć trzeba od usunięcia chorych drzew. „Wydział Powiatowy udziela zniżkę w wysokości 50% od i tak już znacznie zniżonych cen zawartych w cenniku na sezon bieżący”.
Dość dokładnie opisano warunki uzyskania takiej zniżki, która obowiązywała tylko na drzewa owocowe. Wymienione są dwa punkty, gdzie te drzewka można kupić. Pierwszym są „szkółki powiatowe Jutrosin przy dworcu”, drugim szkółka w Sarnowie.
Kupione drzewka można było zasadzić tylko na terenie powiatu rawickiego, jeżeli stwierdzono odsprzedanie poza ziemię rawicką, korzystający ze zniżki musiał zwrócić ulgę.
Nie była to pierwsza akcja „ulg” w latach 30. O rozpłodowych kogutach po cenie ulgowej dla małorolnych można przeczytać TUTAJ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.