Reklama

Bojanowscy lekkoatleci awansowali do Mistrzostw Polski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: R. Zuter

Bojanowscy lekkoatleci awansowali do Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

foto R. Zuter

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ostatni weekend był bardzo udany dla młodych lekkoatletów z Bojanowa. Zawodnicy SZOK-u z każdego wydarzenia, w którym biorą udział, przywożą medale, ale tym razem awansowali także do Mistrzostw Polski.

Reklama

Miniony weekend był pracowity i bardzo udany dla starszych lekkoatletów z bojanowskiego klubu SZOK. Franciszek Zuter, Bartłomiej Józefowiak i Klaudia Piotrowska wystartowali w Mityngu Ogólnopolskim w Lesznie, a Zofia Ratajczak - w Otwartych Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w wielobojach. 
 

Leszczyński mityng udany dla bojanowskiej ekipy

Klaudia Piotrowska (U16) pokazała, że jest w dobrej formie i zwyciężyła w finale na 100 m - 12.80 s. Zadebiutowała w biegu na 400 m, w którym zajęła wysokie, III miejsce startując ze starszymi rywalkami z bardzo dobrym wynikiem 57.57 s. (najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej w Polsce).
 
- W ten sposób Klaudia ma zapewnione prawo startu na Mistrzostwach Polski w Słubicach na 300 m, ale będzie jeszcze walczyła o przepustkę na 600 m i 1000 m. We wrześniu zadecydujemy w jakiej konkurencji wystartuje - podkreśla Maciej Ratajczak, trener zawodniczki.
Bartłomiej Józefowiak (U16) poprawił rekord życiowy na 100m – 11.85 s w finale zajmując III miejsce. Z kolei, na dystansie 200 m pobiegł poprawiając rekord życiowy, który teraz wynosi 23.94 s. Bartka wynik na 100m gwarantuje mu udział w Mistrzostwach Polski.
 
Do pełnej formy zdrowotnej wraca Franciszek Zuter i zaczyna skakać coraz dalej. W Lesznie zajął III miejsce w trójskoku skacząc na odległość 13.61 cm, co dało mu 4. wynik w Polsce. Rezultat, który uzyskał spełnia minimum na Mistrzostwa Polski U20, które odbędą się w połowie lipca w Lublinie. 
 

Sukces i rekordy życiowe w stolicy

Zofia Ratajczak udała się do stolicy, by uzyskać minimum na Mistrzostwa Polski i zamierzony cel osiągnęła.
 
- Zosia od tego roku jest w kategorii U18 i zadebiutowała w 7- boju. Start okazał się bardzo udany. Uzyskała 5 rekordów życiowych, jej wynik to 4.186 punktów, czyli 7. wynik w Polsce, co daje jej przepustkę na Mistrzostwa Polski, które odbędą się na początku lipca w Chorzowie - zaznacza Maciej Ratajczak.
 
Wyniki osiągnięte przez Zofię Ratajczak :
  • 100 ppł - 14.93 s
  • skok wzwyż - 147 cm 
  • pchnięcie kulą (3 kg) - 10.66m 
  • 200 m - 27.78s 
  • skok w dal - 5.07m
  • rzut oszczepem - 28.39m 
  • 800m - 2.46.37 s 
Klub SZOK cały czas zabiega o to, by bojanowski samorząd przyznał stypendia dla wyróżniających się sportowców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE